ورزشی

ماموریت بزرگ بنزما؛ تکلیف توپ طلا را یک‌سره کن!

رئال مادرید در این فصل در شرایطی به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است که بی شک کریم بنزما با گل های متوالی خود در مرحله حذفی نقشی اساسی در کسب این افتخار بزرگ خواهد داشت. بنزما در این فصل 15 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده و با دو گل بیشتر از روبرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ، در حال حاضر بهترین گلزن فصل است.

نزدیک ترین حریف او در این زمینه محمد صلاح است که 8 بار گلزنی کرده و رسیدن به ستاره فرانسوی در رئال مادرید غیرممکن است. بازی برگشت حساس کریم بنزما مقابل سیتی از روی نقطه پنالتی دهمین گل او در مرحله حذفی این فصل بود و او اکنون با پیراهن رئال با رکورد کریستیانو رونالدو در فصل 2016/17 برابری می کند. اگر او در فینال گل بزند، تنها بنزما رکورد می‌زند.

همچنین با دو هت تریک متوالی مقابل پاری سن ژرمن و چلسی، بنزما چهارمین بازیکنی شد که در دو بازی متوالی لیگ قهرمانان اروپا هت تریک می کند و هفتمین بازیکنی است که هر چند وقت یک بار موفق به هت تریک شده است. کریم بنزما همچنین در 22 بازی لیگ قهرمانان اروپا برابر تیم های انگلیسی 16 گل به ثمر رسانده است که بیشترین تعداد گل او مقابل نمایندگان یک کشور است. ستاره فرانسوی در این فصل 7 بار انگلیس را شکست داده و با 14 گل در برابر تیم های آلمانی رکورد را پشت سر گذاشته است. اگر او در فینال بدرخشد، شکی در کسب توپ طلای کریم بنزما وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا