عمومی

تحقق مطالبه لرستانی‌ها در انتظار تایید شورای عالی فنی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانی: راه‌آهن لرستان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم لرستان مورد توجه قرار گرفت و با پیگیری مسئولان استانی و مردمی در سفر هیئت دولت این استان به دولت سیزدهم در اولویت آن پروژه قرار گرفت. .

در سفر هیات دولت به لرستان با تاکید رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، پروژه راه آهن لرستان به عنوان یک نقطه عطف مهم در اولویت مصوبات سفر قرار گرفت و مسئولان از تامین اعتبارات ویژه خبر دادند. برای این پروژه

قول وزیر برای بهره برداری از این پروژه ظرف 3 سال

وزیر راه و شهرسازی در بازدید هیات دولت از پروژه راه آهن لرستان از این پروژه به عنوان یکی از پروژه های مهم ریلی کشور یاد کرد و گفت: ساخت این پروژه علاوه بر آرزوها، بیش از پیش است. مردم لرستان هم یک پروژه ملی است.» است.

رستم قاسمی با بیان اینکه پروژه راه آهن دورود- خرم آباد یکی از کریدورهای اصلی ریلی کشور است، افزود: قرارداد ساخت این پروژه در قرارگاه خاتم منعقد شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی اخیر تقریباً تعطیل شده است. سال ها. “

بازگشت ماشین آلات به راه آهن لرستان/ پروژه ریلی زنده است!

وی گفت: پیش از سفر رئیس جمهور به لرستان در جلسه ای موضوع فعال سازی پروژه راه آهن دورود – خرم آباد مورد بررسی قرار گرفت و اعتباراتی برای فعال سازی آن پیش بینی شد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه راه آهن خرم آباد در صورت تامین منابع در مدت سه سال به بهره برداری می رسد، گفت: این پروژه یکی از سخت ترین پروژه های حوزه ریلی کشور است که به 30 درصد رسیده است. از این میان تونل ها و پل ها و ساختمان ها هستند های عالیه.

وی یادآور شد: اعتبار پروژه راه آهن دورود – خرم آباد از محلات خارج از اعتبارات جاری کشور تامین می شود.

در همین راستا ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در دیدار با اقشار مختلف مردم تاکید کرد که موضوع راه آهن و راه آهن لرستان را مطرح کرده ایم. جزوه او گفت: «مسئله راه آهن باید سال ها پیش حل می شد، نه الان.

حجت‌الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: باید عقب ماندگی‌های گذشته را برطرف کنیم و سپس مشاغل جدیدی برای استان ایجاد کنیم. با این حال راه آهن خرم آباد جزوه ترتیب در مصوبات و آن نیز ذکر شده است جزوه اولویت های استان را می دانیم.

ما همیشه پروژه را دنبال می کنیم

احمدرضا دالوند، معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: گفتن وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با تاکید بر اینکه یکی از زیرساخت های توسعه در هر استان صنعت ریلی است، گفت: قطعا صنعت ریلی در همه زمینه ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بازگشت ماشین آلات به راه آهن لرستان/ پروژه ریلی زنده است!

وی با اشاره به اینکه البته مدیریت ارشد استان تنها به دنبال اتمام راه آهن در مرکز استان نیست، گفت: پروژه آنتن دهی بروجرد در حال پیگیری است تا فعال شود، ادامه پلدختر – مسیر اندیمشک هم برای ما اهمیت زیادی دارد.

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به برخی اخبار مبنی بر تعطیلی کارگاه پروژه راه آهن افزود: این موضوع صحت ندارد، همواره از طریق دستگاه های متولی این پروژه را پیگیری می کنیم.

منتظر تصمیم نهایی شورای عالی فنی هستیم

دالوند می گوید: پروژه راه آهن لرستان مشکل بزرگی دارد و بحث قراردادی آن است. متأسفانه از سال 92 که قرارداد این پروژه منعقد و شروع شد، به روز نشده است.

وی ادامه می دهد: ارزش ریالی این قرارداد در سال 92 است که به دلیل تورم پیش آمده، پیمانکار متحمل ضرر می شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان که تاکید کرد پیگیری ها و جلسات متعددی در رابطه با این پروژه داشتیم که در نهایت منجر به اصلاح قرارداد توسط وزارت راه و شهرسازی و ارائه آن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی شد. ریختن وی گفت: دو بار تکرار شد، ایراداتی مطرح شد، ایرادات برطرف شد و اکنون منتظر تصمیم نهایی شورای عالی فنی هستیم.

دالوند گفت: با توجه به پیگیری هایی که انجام شده امیدواریم این قرارداد اصلاح شود.

بازگشت ماشین آلات به راه آهن لرستان/ پروژه ریلی زنده است!

وی تاکید کرد: در صورت تغییر قرارداد قطعا پروژه راه آهن فعال می شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان در ادامه گفت: شورای عالی فنی زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی است. ریختن در صورت نیاز از مسئولان استانی به عنوان مهمان دعوت می شود و توضیحات لازم را به این شورا ارائه می دهند. تنها مشکل پروژه مذاکره قرارداد است که وزارت راه و شهرسازی آن را رفع و به فنی عالی ارسال کرده است. شورا.

دالوند گفت: امیدواریم بتوانیم مشکلات این پروژه را حل کنیم و راهی جز حل آن برای فعال شدن پروژه وجود ندارد.

استاندار قول داد این پروژه در خرداد ماه آغاز شود

این جملات قبل از فرهاد گفته شد زیویار استاندار لرستان 9 اردیبهشت امسال در بازدید از مجتمع راه آهن لرستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز در حال بازدید از پروژه راه آهن خرم آباد – دورود – بروجرد هستیم که یکی از مهمترین پروژه های زیرساختی است. در استان.. “

وی گفت: این پروژه در راستای پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به لرستان در 19 آذرماه است، بنابراین با سایر پروژه ها تفاوت دارد و هزینه و اعتبار آن به عنوان اعتباری چند هزار میلیاردی نسبت به سایر مصوبات سفر بسیار بیشتر است. تومان برای این کار در نظر گرفته شده است.»

استاندار لرستان که به دنبال پیگیری وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه راه آهن استان است، گفت: وزیر راه تاکید کرد که این مجموعه در یک دوره سه ساله در نظر گرفته شود.

زیویار وی با بیان اینکه قرارداد پروژه در سال های گذشته بسته شده بود و نیاز به اصلاح داشت، افزود: این تغییرات قرارداد ایجاب می کند که شرکت وزارت راه و زیربنایی آن را در اختیار سازمان برنامه و بودجه و شورای سازمان فنی قرار دهد که طولانی است. روند. ” ما پیدا کرده ایم و به دنبال رفع موانع مدیریت در سریع ترین زمان ممکن هستیم.

وی از برگزاری جلسات متعدد برای رفع موارد و موانع لازم گفت: تغییرات پیش بینی شده توسط وزارت راه ارائه شد و در نهایت مقرر شد در جلسه بعدی شورای فنی سازمان برنامه و بودجه بررسی شود. و در صورت تایید، فرآیندهای بعدی.

استاندار لرستان راه آهن لرستان را یکی از ابرپروژه های کشور برشمرد و گفت: اعتبارات این پروژه حدود چند هزار میلیارد است و از این رو باید اعتبارات مختلف و حمایت های مالی از جمله پالایش نفت برای آن انجام شود.

آغاز پروژه راه آهن لرستان از خرداد/ مصوبه دولت یک قدم جلوتر

زیویار از آغاز پروژه راه آهن لرستان از ماه آینده خبر داد و ادامه داد: اگر در این زمینه با مانعی مواجه شدیم به صورت شفاف از طریق رسانه ها اعلام می کنیم.

وی رشد فعلی پروژه راه آهن لرستان را 39 درصد عنوان کرد و افزود: در روزهای آینده از سوی شرکت زیرساخت و قرارگاه خاتم بازدید می شود.

بر اساس بر اساس این گزارش، راه آهن لرستان در اواخر سال 89 با تصویب کمیسیون اصل 32 موافقت کرد تا پروژه های راه آهن لرستان از قرائت دیگری عبور کند و این بار ادعای غیرمنطقی بودن پروژه اقتصادی را نمی توان توجیهی برای ماموران داشت. . با گذشت بیش از هشت ماه از اخذ مجوز ماده 32 این پروژه، مسئولان از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به لرستان دعوت کردند تا عملیات اجرایی این پروژه های مهم ریلی آغاز شود تا عملیات اجرایی این پروژه ها در شهریور 90 قابل اجرا باشد.

این پروژه که 38 تا 40 درصد رشد داشته است، طی سه سال گذشته تعطیل شده است تا امید به اجرای آن کاهش یابد.

در سفر هیأت وزیران سیزدهم و با قرار گرفتن راه آهن لرستان در فهرست پروژه های مسافرتی، امید به تکمیل این پروژه ریلی بار دیگر محرز شد و اکنون چشم ها به تحقق مسؤولان دوخته شده است.با وعده دیدار با این 30 نفر نیاز سال در عرض سه سال. رسیدن مرحله افتتاحیه.

دکمه بازگشت به بالا