عمومی

عدم تشخیص نیازهای یزد از دلایل ناکامی شرکت‌های دانش بنیان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسعود عظیمی در اولین نشست ستاد اقتصاد دانش بنیان دانشگاه فنی و حرفه ای یزد، معاون اقتصادی استاندار یزد نیز بر اهمیت توسعه اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری برای ایفای نقش دانش بنیان بیشتر تاکید کرد. و شرکت های خلاقی که به تولید محصولات دانش بنیان و ترویج تجاری سازی دستاوردهای خود می پردازند.

مسعود عظیمی با تاکید بر اینکه نامگذاری سال مقام معظم رهبری در یک فرآیند کارشناسی و بر اساس نیاز کشور انجام شد، گفت: اولویت اول دانش بنیان باید تمرکز بر فناوری مورد نیاز کشور باشد. .

وی تاکید کرد: باید علاوه بر تولید دانش بنیان، کشور را از واردات محصولات و فناوری های استراتژیک بی نیاز کنیم و پس از بررسی های دقیق، نیازهای اساسی کشور را در زمینه واردات شناسایی و بر تولید محصولات دانش بنیان تمرکز کنیم. یا فناوری ها.”

عظیمی نبود روحیه کار تیمی و عدم شناخت نیازهای مهم استان را از دلایل شکست برخی شرکت های دانش بنیان در استان دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد تشکیل کارگروه های ویژه ای را در نقاط مختلف استان اعم از صنعت، کشاورزی و … برای حمایت همه جانبه از واحدهای تحقیق و توسعه و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در نظر دارد. به عنوان یک دانشگاه. کارآفرین برای توسعه شرکت های جدید و دانش بنیان و پیشبرد اهداف این شرکت ها مهم تلقی می شود.

داوود عندلیب رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یزد نیز در این جلسه تشکیل ستاد اقتصاد دانش بنیان و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت دانشگاه را اقدامی ضروری و مهم برای تحقق شعار سال دانست. . ، قدردانی و تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای یزد با همکاری مسئولان استانی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش خواهد کرد و از همه ظرفیت های دانشگاه در این راستا استفاده خواهد کرد.

در این نشست نمایندگان پارک علم و فناوری، کارآفرینان برتر و مدیران عامل شرکت های دانش بنیان استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهاداتی در خصوص توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان پرداختند.

دکمه بازگشت به بالا