اجتماعی

زمان ثبت‌نام جاماندگان یارانه تمدید شد

مهلت اولیه ثبت نام بازماندگان یارانه امروز (یکشنبه) به پایان رسید، اما سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده است که این مدت تا پنجم خردادماه تمدید می شود.

به گزارش نازک نارنجی، با تمدید مهلت ثبت نام بازماندگان یارانه ای، متقاضیان می توانند تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه (۱۳ خرداد) نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

این ثبت بر اساس تکلیف قانون بودجه تبصره 14 است که سال هاست وجود داشته اما تصویب نشده است. 17 می سازمان هدفمندی یارانه ها از آغاز ثبت درخواست بازماندگان خبر داد.

در نتیجه دو روز اول (27 و 28 اردیبهشت) متقاضیانی که آخرین شماره کد ملی آنها حتی قابل ثبت است و دو روز دوم (29 و 30 اردیبهشت) متعلق به افرادی است که آخرین شماره کد ملی انفرادی دارند. دیروز و امروز بقیه متقاضیان می توانند بدون محدودیت کد ملی ثبت نام کنند.

ثبت نام بازماندگان بلامانع است و خانوارهایی که هنوز در فهرست یارانه بگیران قرار نگرفته اند و یا جزو ده نفر اول هستند می توانند برای دریافت یارانه اقدام کنند اما پس از طی این مراحل لیست متقاضیان پس از اولیه به وزارت رفاه ارائه می شود. بررسی توسط سازمان هدفمندی یارانه ها. ارسال برای بررسی نهایی و حذف طبقه بندی. سپس اگر واجد شرایط دریافت یارانه باشند، معوقات اردیبهشت ماه یارانه جدید به حساب آنها واریز می شود.

خانوارهایی که قصد ثبت نام دارند برای اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام کد دستوری # کد ملی * 43857 * 4 * را شماره گیری و سپس به آدرس اینترنتی مراجعه کنند. my.gov.ir برای یارانه اقدام کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا