حوادث

صدور ویزای نامعتبر برای اتباع خارجی از سوی برخی آژانس‌ها

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران به آژانس‌های مسافرتی نسبت به صدور مدارک و روادید باطل پزشکی برای اتباع خارجی که به ویژه برای درمان به ایران سفر می‌کنند، هشدار داد.

به گزارش نازک نارنجی، پرهام جانفشان در گفت‌وگو با تمامی سازمان‌های گردشگری و همچنین مدیران دفاتر مسافرتی و خدمات گردشگری با گواهی‌نامه حرفه‌ای گردشگری سلامت، اظهار کرد: گواهینامه تخصصی «گردشگری سلامت» صدور ویزای پزشکی غیر معتبر برای اتباع خارجی است.

همچنین برخی از این دفاتر بدون برنامه درمانی برای گردشگران، بدون نظارت بر تردد و عدم اطلاع از ورود و خروج بیماران خارجی، تنها برای اتباع خارجی ویزای پزشکی صادر می کنند و یا از مدارک نامعتبر برای اخذ این ویزا استفاده می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران که دارای بیشترین تعداد دفاتر خدمات مسافرتی در کشور است، تعهد به انجام کارهای خوب دریافتی از ادارات را یادآور شد و همچنین با ماده 12 گواهینامه تخصصی گردشگری سلامت اجرایی موافقت کرد. دستورالعمل مدیریت در صورت اطلاع یا رسیدگی به این موارد باید اقدام قانونی صورت گیرد.

پیش از این، برخی ملی پوشان خارجی که برای مداوا به ایران سفر کرده بودند، از «بی مسئولیتی برخی آژانس های مسافرتی و گرانی خدمات بی کیفیت» گلایه کرده بودند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا