اجتماعی

وجود ۱۲۰۰ معتاد متجاهر در لرستان

نازک نارنجی/ لرستان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: حدود 1200 معتاد متجاهر در استان داریم که در سفرهای شهرستانی از مسئولان می خواهند آنها را جمع آوری و درمان کنیم.

اردشیر صفاپور در دومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: در جلسه گذشته چند مصوبه داشتیم که برخی از آنها اجرایی شد و برخی دیگر باید در سال اجرایی شود.

وی ادامه داد: سه کمیته حقوقی و قضایی، مقابله با عرضه و فرهنگی تشکیل شد.

صفاپور بیان کرد: 16 دستگاه خودرو از سوی سازمان های کاشف اهدا شد و در جشنواره تربیت نوجوان سالم شرکت کردیم.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان که به حضور دانشجویان دانشگاه های لرستان در زمینه آسیب های اجتماعی می پردازد، گفت: دوره های آموزشی فضای مجازی در هلال استان در سه موضوع مختلف داریم.

وی ادامه داد: موضوع اصلی که باید ادامه دهیم استفاده از ظرفیت خیرین است که متاسفانه در استان ما وجود دارد و باید در این زمینه تلاش کنیم.

صفاپور می گوید: با یکی از خیرین مشهدی که قول حضور در استان را داده بود، صحبت کردیم.

وی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت: بحث درمان معتادان، شناسایی اموال قاچاقچیان است.

این مسئول ادامه داد: این طرح توسط معاونت های زندگی آموزشی اجرا می شود و اهمیت بیشتری دارد که در همه اقشار جامعه به ویژه آموزش و پرورش که زیربنای آموزش و سلامت اجتماعی است انجام شود.

صفاپور در خصوص تکمیل و تجهیز مراکز ماده 16 و تبصره 2 در لرستان گفت: ما در مرکز استان یک مرکز ماده 16 ویژه آقایان داریم که تحت مدیریت بهزیستی است، مرکزی که به نام کرامت زیر نظر سپاه استان و یک مرکز نظرات.» ما دو نفر داریم که از قانون ماده 16 برای معتادان زن در مرکز استان پیروی می کنند.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: در سال 91 مرکز نور در شهرک باباعباس افتتاح شد که حدود هفت هکتار زمین از سوی شورای برنامه ریزی استان به ما واگذار شده است.

وی افزود: حدود 1200 معتاد متجاهر در استان داریم که در سفرهای شهرستانی مسئولان استانی و شهرستانی خواستار جمع آوری و درمان آنها هستند.

صفاپور گفت: در حال مصرف منابع ملی هستیم، تاکنون حتی یک ریال از منابع استانی دریافت نکرده ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا