ورزشی

تغییر مسیر ورزش از هانگژو به پاریس/ غافلگیری روسای برنامه‌محور!

به گزارش شفاف، ورزش ایران از هانگژو گرفته تا سایر رویدادهای آسیا و جهان در شوک بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به لغو بازی های آسیایی که مورد توجه همه فدراسیون ها بود، تکلیف ورزش و ورزشکاران و حرکت محوری آنها چیست؟ آیا این سوال مهم در مورد فدراسیون ها و اولویت بندی است؟ برنامه های آنها برای ماه های آینده

شورای المپیک آسیا تصمیم گیری در مورد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی را که در ماه سپتامبر لغو شده بود، یک ماه پس از رایزنی های بیشتر در کمیته ویژه به تعویق انداخته است، در حالی که بعید است که “لغو” بازی لحظه ای باشد. یکی از گزینه های مورد بحث در مورد آن باشید. از طرفی اگر قرار باشد بازی ها به صورت کامل برگزار شود حداقل یک سال تاخیر برای آن اعمال می شود.

این در حالی است که تا یک روز قبل از اعلام رسمی چینی ها مبنی بر لغو به موقع میزبانی بازی های آسیایی، ورزش ایران به دلیل همه سفرها، جلسات، رایزنی ها، تصمیم گیری ها و … با دست حاکم برای حضور در این بازی ها فعالیت می کرد. بر. با تمرکز بر این بازی ها و نتیجه گیری آنها انجام می شود. حتی تعویق مهم ترین انتخابات ورزشی ایران برای تعیین رئیس جدید این کمیته و هیئت همراه با توجه به اهمیت این بازی ها مورد تایید قرار گرفت.

حالا اما لغو بازی های آسیایی و حداقل تعویق آن در سال آینده همه برنامه های ورزش ایران را تغییر می دهد، به ویژه اینکه در رشته های مختلف، تیم ها و ورزشکاران آن ها با رویدادهای بین المللی خودشان روبرو هستند.

تا به امروز برنامه ریزی شده است که تیم ها و ترکیب های برتر به رشته های مختلف به بازی های آسیایی اعزام شوند و حتی تصمیم گرفته شده تا قبل از سپتامبر و بازی های آسیایی به ورزشگاه های دیگر اعزام شوند تا سنگسار نشوند. در هانگژو باید جانمایی شود و از قدرت کاروان ایران کاسته شود، اما اکنون که این بازی ها دیگر در تقویم نیست، مطمئناً سایر رویدادهای آسیا و جهان و نتیجه گیری آنها سنجیده می شود.

در عین حال تماشای کاروان ایران و ارسال نتیجه به بازی های آسیایی را نمی توان از ورزش دور کرد. سال جدید بازی های آسیایی با مسابقات انتخابی المپیک!

انتقال ورزش از هانگژو به پاریس / روسای برنامه محور را غافلگیر کنید!

نوزدهمین دوره بازی های آسیایی که قرار بود در شهریورماه در هانگژو برگزار شود، به دلیل انصراف چینی ها از میزبانی لغو شد.

سی و سومین دوره بازی‌های المپیک 2024 در پاریس برگزار می‌شود و فدراسیون‌های بین‌المللی رشته‌های مختلف به تدریج در ماه‌های آینده وارد مسابقات مقدماتی این بازی‌ها خواهند شد. اوج مسابقات انتخابی المپیک سال آینده است و برای رشته هایی که باید همزمان در بازی های آسیایی شرکت کنند، چالشی خواهد بود، هرچند در صورت تایید یک سال تاخیر وجود دارد.

ناگفته نماند که المپیک بزرگترین میدان ورزشی برای همه کشورهاست و طبیعتاً کسب سهمیه برای این بازی ها نیز مهمترین دغدغه تیم ها و ورزشکاران حاضر در مسابقات انتخابی است. از سوی دیگر حضور پررنگ و مقتدر در بازی های آسیایی به دلیل تاثیرگذاری بر عملکرد کاروان ایران و ثبت نتیجه آن در تاریخ برای مسئولان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر قرار است بازی های آسیایی سال آینده برگزار شود، فدراسیون ها باید با یک کمان و دو نشان برای پیگیری اردوهای خود برنامه ریزی کنند.

البته در این صورت رشته های مختلف با توجه به موقعیتی که در آسیا دارند و شانس کسب سهمیه المپیک شرایط متفاوتی را تجربه خواهند کرد، اما در هر صورت شرایط پیچیده تر از چند روز بعد که پرونده بازی ها به پایان برسد، خواهد بود. . بازی های آسیایی سه چهارم دیگر تعطیل می شود و پس از آن تمرکز اصلی المپیک و انتخابی های آن خواهد بود.

در مجموع، تصمیم چین برای کناره گیری به موقع از بازی های آسیایی، مسیر ورزش را در کل ایران تغییر خواهد داد. مدیریت در این شرایط بیش از هر زمان دیگری تعیین کننده خواهد بود زیرا انتظارات از بازی های آسیایی نه تنها کاهش نمی یابد، بلکه به دلیل مسافت طی شده و ایجاد فرصت های بیشتر برای آمادگی و در عین حال نیاز به نتیجه است. از دیگران. زمین ها، به ویژه مسابقات مقدماتی المپیک، قوی باقی خواهند ماند.

دکمه بازگشت به بالا