اجتماعی

تشدید نظارت بر قیمت‌ها و شبکه توزیع کالاها

استاندار تهران در نشستی در ستاد تنظیم بازار استان تهران بر تشدید نظارت بر قیمت ها و شبکه توزیع کالاها تاکید کرد.

به گزارش نازک نارنجی، محسن منصوری در پایان این نشست در ستاد تنظیم بازار استان تهران با تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این راستا شب گذشته جلسه ای با حضور استانداران استان تهران برگزار شد و نیاز به هماهنگی های لازم برای بر هماهنگی و نظارت دقیق و ساماندهی امور به نیازهای مردم تاکید و توضیحات لازم به فرمانداران ارائه می شود.

وی افزود: در پی تصمیم شب گذشته مبنی بر ساماندهی ارز ترجیحی و دستور رئیس جمهور، امروز جلسه ای در ستاد تنظیم بازار استان تهران تشکیل شد تا هماهنگی های لازم انجام شود، زیرا در صورت واگذاری زمین مناسب به تهران با توجه به آن، تهران بازار، بازار کشور محسوب می شود.» مطمئناً تنظیم بازار کشور به خوبی قابل دستیابی است. ما امیدواریم که بتوانیم موارد را با احتیاط حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در این جلسه به نمایندگان دستگاه های مختلف تاکید شد که هم موضوعات توزیع را در دستور کار قرار دهند و هم دستور کار خود را به طور کامل مدیریت کنند. تاکنون کمبودی در تامین هیچ اقلامی نداریم، بنابراین علاوه بر نظارت بر قیمت ها، شبکه توزیع نیز باید نظارت دقیقی داشته باشد. این نظارت به ویژه بر کالاهای اساسی مانند مرغ، تخم مرغ، نان و … باید به گونه ای انجام شود که مشکلی در استان پیش نیاید. ملاحظات شبکه توزیع وجود دارد که نیاز به تصمیم گیری دارد. به عنوان مثال با چهار واحد عرضه نفت در استان تهران مصاحبه و گزارشی از ذخایر نفتی آنها ارائه شد.

وی تاکید کرد: البته در ذخایر آنها تفاوت هایی وجود دارد اما کسری وجود ندارد بنابراین تصمیم گرفتند تا 24 ساعت آینده ذخایر خود را تثبیت کنند. برای مرغداری هماهنگی های لازم با استان های شمالی انجام شد تا خللی ایجاد نشود. البته نظارت جدی در استان ها وجود دارد تا در عرضه بازار اختلالی ایجاد نشود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران، نان سنتی نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، افزود: در این جلسه تصمیمات لازم برای نان سنتی برای اجرای طرح و تاکید بر آن اتخاذ شد. به سرعت و تشدید مدیریت “شد. در دو سه روز آینده نباید مشکل جدی در بازار ایجاد شود. اما تمهیدات لازم انجام شد تا حتی کوچکترین خللی ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: از دستگاه‌های نظارتی به‌ویژه تعزیرات درخواست می‌شود شبکه نظارتی خود را با جدیت تقویت کنند و از استانداری نیز با جدیت در خصوص احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی رسیدگی شود. هیچ محصولی نباید از شبکه توزیع منحرف شود.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه در حال حاضر مشکل ماکارونی نداریم و نباید با سایر محصولات مشکلی داشته باشیم. این امر با نظارت بر شبکه توزیع قابل دستیابی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا