استان ها

بیمارستان نیایش خرم‌آباد ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

نازک نارنجی/ لرستان بیمارستان 515 تختخوابی نیایش خرم آباد هنوز به بهره برداری نمی رسد.

بیمارستان نیایش در اردیبهشت ماه سال 1388 با حضور وزیر سابق بهداشت در خرم آباد کلنگ زنی شد، اما با وجود اینکه دو سال پیش هنوز به بهره برداری نرسیده بود.

با توجه به آخرین وضعیت این پروژه درمانی لرستان، دکتر. یحیی ابراهیمی به نازک نارنجی گفت: بیمارستان 515 تختخوابی نیایش خرم آباد در حال حاضر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا دو سال آینده تکمیل شود.

بیمارستان نیایش خرم آباد فوق تخصص است

وی افزود: این بیمارستان دارای 515 تخت با پوشش کلیه تخت های فوق تخصصی، داخلی و جراحی و دارای تمامی رشته ها و مجهز به امکانات آزمایشگاهی پیشرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: مجری این طرح قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) است و از روز اول مقرر شد این پروژه با قیمت 180 میلیارد تومان به اتمام برسد، اما با افزایش قیمت ها و تورم، قیمت تمام شده است. هزینه این پروژه به 600 میلیارد تومان رسید. خوشبختانه این مشکل حل شده است.

از ظرفیت ماده 56 برای هزینه های بیمارستان نیایش استفاده می شود

ابراهیمی تصریح کرد: از ظرفیت ماده 56 برای تامین اعتبار استفاده می شود که تاکنون 273 میلیارد تومان آن محقق شده و مابقی اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان پیشنهاد و تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح، وزارت بهداشت آن را تجهیز می کند.

بیمارستان نیایش دوباره فعال شد

فرهاد زیویار استاندار لرستان در حاشیه بازدید از بیمارستان نیایش خرم آباد در جمع خبرنگاران گفت: بیمارستان 515 نیایش خرم آباد پس از توقف 1.5 ساله ساخت، پس از سفر رئیس جمهور به لرستان مجددا فعال شد و اعتبار در نظر گرفته شده است. .

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته 20 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به پروژه تزریق شد و باعث رونق بخشی به کار شد، گفت:

زیویار گفت: در حال حاضر 150 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند و این در حالی است که با تکمیل بیمارستان، 2000 شغل انجام می شود و از طرفی به بهبود ارائه خدمات درمانی کمک می کند که این اتفاق خوبی است. ..”

قرارگاه خاتم باید از اجرای سریعتر پروژه استفاده کند

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم حمایت و تزریق به موقع اعتبارات برای تکمیل پروژه بیمارستان نیایش گفت: امیدواریم قرارگاه خاتم از سرعت بیشتری در اجرای پروژه استفاده کند چرا که اکنون این پروژه با سرعت قابل قبولی پیش نمی رود. .

وی گفت: با بازدیدی که فرمانده قرارگاه خاتم به زودی برای پروژه راه آهن دورود – خرم آباد – اندیمشک انجام خواهد داد، قطعا شرایط بازدید از بیمارستان نیایش و حمایت بیشتر از این پروژه را فراهم خواهیم کرد.

زیویار با تاکید بر رعایت رفع موانع تکمیل بیمارستان نیایش گفت: برای تکمیل این بیمارستان اعتباراتی از محل اعتبارات و تسهیلات ماده 56 تامین و به پروژه تزریق می شود که در ماده 56 در بیمارستان نیایش آمده است. در مراحل پایانی تسریع در روند اجرای پروژه.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا