فرهنگ و هنر

نام فیلم زندگی ام را “زن تنها” می گذاشتم!

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان گفت: اگر در زندگی‌اش اسمی مانند فیلم انتخاب کند، نام «زن تنها» را انتخاب می‌کند.

به گزارش نازک نارنجی، فریبا کوثری قرار است در این سال ها در نقشی باشد که او می خواهد بازی کند؟ او گفت: دنیای بازیگری بی پایان است و هر چه بازی کنیم، می دانیم که هنوز به پایان نرسیده ایم زیرا بازیگری یعنی ایفای نقش شخصیت های مختلف، در دنیایی که بیش از هشت میلیارد نفر در آن زندگی می کنند و اگر فرضاً هر بازیگری نصف آن عدد است برای ایفای یک نقش، متوجه می شود که وارد دریای بیکران شده است. من 34 سال است که بازیگری می کنم، اما به دنبال هنوز کارهایی را انجام می دهم که در مورد این هنر نمی دانم و هر بار به من پیشنهاد کار داده شد، دیشب استرس گرفتم.

بازیگر سریال های «مختارنامه»، «معصومیت از دست رفته»، «دلنوازان»، «فریاد سکوت» و «بی گناهان» در پاسخ به اینکه چه نقشی را بیشتر ترجیح می دهد؟ وی گفت: همه تیپ ها را دوست دارم و وقتی فیلمنامه را می خوانم انگار نقشی که به من پیشنهاد می شود مرا به دنیای دیگری می برد اما خودم دوست دارم نقش های منفی را بازی کنم.

این بازیگر که در برنامه «سلام» شبکه دو سیما حضور داشت، درباره نقشش در سریال های «معصومیت از دست رفته» و «مختارنامه» توضیح داد: برای من سریال «معصومیت از دست رفته» نقطه شروع تاریخ هنر است. ژانر و «مختارنامه» پایان بازیگری در ژانر تاریخی است. من واقعاً مقالات تاریخی را دوست دارم و آنها برای من جذاب ترند. من فکر می کنم ما برای نقشه های تاریخی دینی داریم که دیگر نمی توانیم آن را زیر پا بگذاریم و به نوعی مسئولیت بیشتری داریم. اگر نقش هایی مانند مادر، همسر، معلم و… به من پیشنهاد می شد قطعا از اطرافیانم الهام می گرفتم، اما هر بازیگری در نقش های تاریخی باید به گونه ای نقشی را بازی کند که خدای ناکرده آن را بد یا کم اهمیت جلوه دهد. . نامرئی است و ماموریت مهمی است.

فریبا کوثری سپس در پاسخ به پیشنهاد ایفای نقش در این سریال طنز گفت: بیشتر نقش‌هایی که تا به حال بازی کرده‌ام جدی هستند و حتی اگر آدم شوخی‌ای هم باشم، تاکنون هیچ کمدی بازی نکرده‌ام. همچنین چیزهایی که من را از ته وجود می خنداند، شادی مادر، خانواده و مردم است. اگر این عزیزان خوشحال باشند من هم خوشحال می شوم. به نظر من تعریف خانواده ایده آل خانواده های سالم و صالح است که قطعا همه اعضای خانواده از بودن در کنار هم لذت خواهند برد.

وی درباره اعطای تلفن همراه خود به اطرافیان که از معتمدانش هستند، اظهار کرد: اگر موبایلم را به کسی که به آن اعتماد دارم و نظارتی بر داخل گوشی خود نداشته باشم، مطمئنم دردسرهایم را دارم برادرزاده کیمیا و پوریا . چون مطمئنم اگر ساعت ها گوشی من را همراه داشته باشند به امانت خیانت نمی کنند و البته مامانم امانتدار من خواهد بود و گوشی ام را به او قرض می دهم.

نام فیلم زندگی من "دختر تنها" موبیا کو!

او همچنین درباره مادرش گفت: من پدر ندارم و مادرم برای من پدر و مادر و بیش از همه دوست بود. من و مامانم کمی بزرگتر شدیم، پس دوستان صمیمی هستیم. من همیشه از خدای مهربان برای مادرم می خواهم و از او می خواهم که برای من دعا کند زیرا معتقدم مادران احترام و صمیمیت زیادی با خدا دارند و دعاهایشان برای فرزندانشان است.بچه ها جواب می دهند.

کوثری در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره سفر از طریق ماشین زمان به گذشته یا آینده اظهار کرد: اگر از طریق ماشین زمان به گذشته یا آینده سفر کنم، قطعا سفر به گذشته را برای تصمیم گیری بهتر انتخاب خواهم کرد. برای آینده ام، و اگر جادوی پاکی داشته باشم و بتوانم چیزی را با پاک کن تمیز کنم، «فقر و نادانی» دو گزینه من است.

این هنرمند سپس خود را در سه کلمه توصیف کرد: «اگر بتوانم خودم را در سه کلمه توصیف کنم، می گویم: مردی مهربان، خانواده سخاوتمند و دوست داشتنی. من و همه مردم “در زندگی یکدیگر کاوش و قضاوت نداریم.” اگر زمانی که زندگی دیگران را بررسی می کنیم، خودمان را بررسی کنیم، مطمئناً می توانیم پیشرفت های بزرگی در زندگی داشته باشیم. بهتر است سعی کنیم یکدیگر را آزار ندهیم. با گفتار، کردار و غیره.

وی ادامه داد: «کرونا با همه بدی‌هایش فکر می‌کنم برای ما خوب است، زیرا نشان می‌دهد که چگونه برخی از ما عزیزان خود را به دلیل چیزی غیب از دست داده‌ایم، بنابراین هنوز زنده‌ایم و برای فرصت‌های زندگی‌مان ارزش قائل هستیم، زندگی و معاشرت.” برای پیدا کردن. چقدر خوب است که همه ما قدر داشته های خود را بدانیم، قدر والدین خود را بدانیم و از زمان و فرصت های زندگی خود به بهترین نحو استفاده کنیم.

از سوی دیگر، کوثری پس از نمایش تصاویری از خود در سریالی از سریال مختارنامه گفت: از این سریال بسیار لذت بردم و رکورد من بعد از دندان مار، این دومین اثری است که من بسیار هستم. علاقه مند است.”

این هنرمند درباره نمایش تصویری از مادرش در این برنامه نیز گفت: معمولا مادرم همراهم بود و امروز با او به استودیو برنامه رفتم. من همیشه از خدا می خواستم که مادران سالم باشند و خداوند آنها را حفظ کند.

وی سپس به خاطرات دوران تحصیل خود اشاره کرد و گفت: نمی دانم چرا در دوران دانشجویی این همه تکلیف انجام می دادیم؟ هیچ تعطیلی مثل امروز برای آلودگی هوا و برف و … نیست و برای من چهارده روز تعطیلات نوروزی همیشه دردناک است چون در نوروز علاوه بر پیک باید تکلیف بنویسیم و از همه بدتر. ، مامانم داره این کارو میکنه .. سخت گیره و وقتی تمرینات خوشنویسیمو مینویسم اشک میریزه تا دوباره تمرینات رو با خط خوب بنویسم!

فریبا کوثری در پایان به زادگاهش زاهدان اشاره کرد و گفت: من متولد زاهدان هستم و از آنجایی که زادگاهم آنجاست دوستان خوبی هم دارم که هر ساله سعی می کنم به آنها سر بزنم. حرف آخرم این است که در سال جدید برای همه مردم کشورم عشق، سلامتی، صلح و بهترین ها را آرزو می کنم.

به گزارش نازک نارنجی، برنامه سلام کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدجواد سید محسنی و کارگردانی ندا غفاری است. این برنامه جمعه ساعت 21:15 روی آنتن می رود.

اولین قسمت از فصل دوم برنامه سلام با حضور فریبا کوثری بازیگر و مهدی یغمایی خواننده جمعه شب 18 اردیبهشت در شبکه دو سیما کلید خورد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا