عمومی

صدای پای سرخک در استان تهران/والدین در تزریق واکسن تعلل نکنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها: مدتی است که شایعاتی مبنی بر شیوع سرخک در استان تهران به گوش می رسد و به گفته برخی پزشکان، تعداد کودکان مبتلا به سرخک و درمان در استان در تهران کم نیست و همینطور است. علاوه بر بیماران مراجعه کننده به بیمارستان های سایر شهرها و استان ها.

سرخک یک دوره نهفتگی حدود 10 تا 14 روز دارد

اما سرخک چیست و چه علائمی دارد، سوالی است که یکی از پزشکان فعال در این زمینه در آنلاین در پاسخ به این سوال می گوید: سرخک یک عفونت دوران کودکی است که در آن زمان بسیار شایع بود، اما اکنون قابل درمان است. یک واکسن، اما هنوز شاهد ایجاد خطرات جدی برای کودکان و حتی مرگ بوده است. میر ما به خاطر این ویروس در همه جای دنیا هستیم.

علیرضا حکمت در تشریح علائم سرخک گفت: سرخک دوره نهفته ای در حدود 10 تا 14 روز دارد که پس از آن تب، سرفه خشک، آبریزش بینی، گلودرد، تورم چشم ها و لک ها مشاهده می شود. وپلیک ما می توانیم باشیم.

وی گفت: سرخک معمولاً با تب خفیف تا متوسط ​​شروع می شود و با سرفه مداوم و گلودرد همراه است.

او گفت: «بیشتر افراد مبتلا به سرخک زیر 10 سال سن دارند. در گروه سنی 12 تا 18 ماهگی خود را تزریق کنید و اگر قبلاً این اتفاق نیفتاده است باید فوراً واکسن تزریق شود.

صدای سرخک در استان تهران به عنوان یکی از مقاصد حضور مهاجران و غیر ایرانیان و همچنین حضور مدارس از 15 فروردین ماه بیش از پیش شنیده شده است. گزارش ها علائم کودکان مبتلا به سرخک در این استان به تحریریه خبرگزاری آنلاین استان تهران رسید و از آنجایی که سرخک 5 برابر بیشتر از عروق بیماری کرونا مسری است، توصیه می کنیم در صورت مشاهده علائم مشکوک برای تشخیص موارد به پزشک متخصص مراجعه کنید. . و دریافت واکسن سرخک را به تاخیر نیندازید.

پای سرخک در استان تهران/ والدین در تزریق واکسن تردید نکنند

معمولاً تزریق دو دوز واکسن سرخک در 12 و 18 ماهگی کافی است.

یک متخصص عفونی که در این باره به خبرنگار آنلاین گفت: ضعف واکسیناسیون سرخک در همسایگان به ویژه افغانستان و همچنین شیوع ویروس کرونا و بی توجهی به واکسیناسیون سرخک در والدین ما دلیل اصلی این بیماری بوده است. بالا آمدن. در بیماران مبتلا به این بیماری

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه درمان خاصی برای سرخک وجود ندارد، گفت: برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری باید واکسیناسیون را جدی بگیریم تا دچار عوارض زیاد سرخک نشویم. واکسن سرخک در کشور ما به صورت سه واکسن است. آنهام. ام. آراین واکسن ترکیبی علیه سرخک، سرخجه و سرخک است.

حمید عمادی در پاسخ به این سوال که واکسن سرخک به چند دوز نیاز است؟ وی گفت: معمولاً دو دوز در 12 و 18 ماهگی کافی است، همچنین افرادی که در معرض خطر بالای بیماری در طول یک اپیدمی هستند ممکن است نیاز به واکسینه شدن به عنوان مکمل داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال بسیاری از والدین درباره واکسن سرخک گفت: واکسن کارت ایمن سازی کودکان است.ام. ام. آربرای سرخک، اوریون و سرخجه، در صورت ثبت نام، والدین دیگر نگران نیستند و برای تزریق مجدد واکسن مراجعه کنند.

تحقیقات خبرنگار آنلاین نشان داد که واکسن کرونا به میزان کافی در کشور وجود دارد و از والدین خواست وقت خود را برای تزریق این واکسن به فرزندان خود تلف نکنند.

دکمه بازگشت به بالا