ورزشی

استیلی: مسائل مالی در فوتبال هیچ‌وقت اولویتم نبوده است

حمید استیلی در خصوص برنامه ها و اردوهای تیم ملی فوتبال گفت: در مدت زمان کوتاه باقی مانده تا جام جهانی 2022 قطر تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا برنامه مناسبی را برای بازی ها و اردوهای آماده سازی تیم ملی آماده کنیم. جام جهانی در شرایط مساعد.” مذاکرات و مکاتبات در مورد بازی های تدارکاتی ادامه دارد. حمایت های خوبی صورت می گیرد و انشالله امیدواریم در این مقطع اعتبار و بودجه مورد نیاز فدراسیون و تیم ملی تامین شود. حمید سجادی وزیر ورزش و همچنین میرشاد ماجدی رئیس فدراسیون و همکارانش شبانه روزی تلاش کردند تا بتوانیم تمام تلاش خود را برای آماده سازی تیم ملی و کسب نتیجه مطلوب انجام دهیم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: در روزهای اخیر موضوعاتی مطرح شده است که البته معمولا علاقه ای به اظهار نظر در مورد مسائل حاشیه ای ندارم اما گاهی لازم است واقعیت ها را بیان کنم. از سال 1375 به دعوت مهدی تاج به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال امید و همچنین عضویت در کمیته فنی و سپس سرمربی تیم امید در فدراسیون فوتبال مشغول به خدمت شدم اما دریافت نکردم. دستمزد یک ریالی از فدراسیون نزدیک به سه سال. در واقع با وجود اینکه قرارداد داشتم به دلیل شرایط و مشکلاتی که با فدراسیون داشتم پولی دریافت نکردم. تا جایی که یادم می آید، در دوران فوتبالم یا به عنوان مربی هیچ پولی به دست نیاوردم و این اولویت من نبود. از پرسپولیس، ملوان، شاهین بوشهر و راه آهن درخواست هایی داشته ام اما هیچ وقت از هیچ گروه و فردی بابت این درخواست ها شکایت نکرده ام. در طول دوران حضورم در ملوان، حتی از جیب خودم برای موقعیت‌های حساس تیم خرج کردم و همان مبلغ را پس نگرفتم.

استیل گفت: «چیزی در اولویت همه خواهد بود. من در مورد منافع ملی و تیم ملی اولویت دیگری ندارم. در گروه ملی امید شبانه روز برای رفع مشکلات مالی و رفع کسری ها تلاش کردم به طوری که در آن زمان با کمک برخی ارگان ها، اسپانسر که پیدا کردیم و جلساتی که داریم در مجموع حدود 4 میلیارد تزریق می کنیم. تومان به فدراسیون بخشی از حقوق کادر فنی و هزینه رفت و آمد و اردوها را تیم تامین می کند. از جایی که توانستیم هزینه تیم را بپردازیم، هنوز به این فکر نمی کردم که حقوق خودم را بگیرم و چیزی دریافت نکنم. چون اولویت برای من موفقیت تیمی است و هدفی جز فراهم آوردن شرایط مساعد برای موفقیت تیم نداریم.

مدیر تیم ملی فوتبال گفت: حمید استیلی برای جامعه فوتبال و جامعه ورزش ناشناخته است و همه همبازیان، دوستان، همبازیان، عموم جامعه فوتبال و همه کسانی که با من کار می کنند یا با من دوست می شوند، روحیات من را به خوبی می شناسند. مفتخرم که در این مدت و زمانی که مجیدی از من برای حضور در فدراسیون فوتبال، تیم ملی و کمیته فنی دعوت کرد، برای خدمت به فوتبال کشورم دریغ نکردم. نه اینکه وظایفم را به حضور در تیم ملی محدود کنم. حمید استیلی در روزی که فدراسیون کشورم و تیم ملی به مشکل خورده بودند، آبروی خود را خرج کردند و در کنار مجیدی و دیگر عوامل و مسئولان فدراسیون احساس وظیفه کردند. روزی که حساب فدراسیون به دلیل بدهی مالیاتی مسدود شود، در کنار رئیس جمهور و دبیرکل خواهم بود و تمام تلاشم را می کنم تا کاری را که برای کشورم و فدراسیون فوتبال انجام داده ام انجام دهم. در روزی که تیم ملی نیاز به پرواز ویژه به سئول دارد، از هر توان و اتصالی که دارم استفاده می کنم تا بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کنم. خودم را موظف می دانم که اگر ارتباط یا می توانم به فوتبال ملی خدمت کنم، باید با تمام وجود تلاش کنم.

استیلی در نهایت گفت: من این سال ها هر کاری کرده ام به عشق مردم کشورم، برای سربلندی تیم های ملی و فدراسیون فوتبال ایران، گران است و وظیفه من است. هرچه دارم از همین تیم ملی و همین فوتبالدوستان است، حتی زمانی که به پوشیدن پیراهن مقدس این تیم افتخار می کردم یا الان، مثل یک سرباز در حال خدمت در فوتبال ملی کشورم، مدیر تیم ملی هستم. . نه شرط مالی برای کسی گذاشتم و نه چنین مسئولیتی را برای پول طلبی و رفاه مالی پذیرفتم و هدفی جز موفقیت و سربلندی تیم ملی نداشتم. امیدوارم در این مرحله با حمایت و پشتوانه کشور، وصیت نامه ای برای موفقیت تیم ملی شکل بگیرد تا برنامه های تمرینی، بازی ها و اردوها به بهترین شکل ممکن انجام شود و بتوانیم. تا با بهترین شرایط وارد مسابقات شوند.

258 251

دکمه بازگشت به بالا