اجتماعی

نسبت به نوع اعلام رنگ کرونایی کوهسرخ معترضیم

نازک نارنجی/ خراسان رضوی شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ گفت: علیرغم اینکه تعداد مراجعات شخصی به مراکز و بیمارستان های منتخب کاهش چشمگیری داشته است، اما نمی دانم بر چه اساسی کوه سرخ قرمز اعلام شده است و در این خصوص ما اعلام کردیم. همچنین اعتراض خود را در استان اعلام می کنیم.»

عمید شمسایی در گفت وگو با نازک نارنجی، افزود: طبق آخرین آمار روزانه تنها پنج مراجعه کننده برای کووید 19 داریم در حالی که این تعداد در بدترین حالت 36 تا 40 نفر و در نهایت در فروردین ماه از 27 مراجعه کننده است. تحت آزمایش PCR قرار گرفت.» در گذشته، تنها یک مورد مثبت بود.

وی گفت: با وجود اینکه تعداد مراجعین و بیماران بسیار کاهش یافته است اما نمی دانم بر چه اساسی رنگ کوه سرخ قرمز اعلام می شود. تاکنون تست های PCR مثبت به کمتر از 4 درصد رسیده است و این وضعیت با معرفی وضعیت کوهستان سرخ یکی نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ می گوید: نیروهای شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ با تمام توان در حال فعالیت هستند. از طرفی تست رهگیری نیز اضافه شد به طوری که به ازای هر نفر هفت نفر پیگیری شدند. در مجموع آمار خوبی در این زمینه داریم.

وی فرمول اعلام رنگ شهرک ها را کاملا سخت گیرانه و محسوس می داند و می گوید: با وجود اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، اماکن و کلاس ها به 70 تا 75 درصد رسیده است، استفاده از ماسک در شهروندان کاهش یافت. .

شمسایی در ادامه با بیان اینکه مدیریت اماکن و صنوف مختلف نسبت به اولین و بسیاری از مکان های بازدید شده در طول روز بهتر شده است، گفت: از هر فروشگاهی که در طول روز بازدید می کنند، از طریق سامانه ای از مشکلات بهداشتی که دارند، از طریق پیامک به آنها ارسال می شود که در صورت عدم حذف بموقع اخطار و در نهایت در دادگاه به ایشان ارائه می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با بیان اینکه روزانه 15 تا 20 مراجعه انجام می شود، تصریح کرد: 20 درصد مراجعات منجر به اخطار روزانه و از هر 50 مراجعه یک مورد در دادگاه معرفی می شود.

وی کمبود نیروی انسانی را به شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ اعلام کرد و گفت: با وجود کمبود نیرو، نیروی فعلی با تمام ظرفیت مشغول به کار هستند، اما امیدواریم هر چه زودتر نیروهای جدید جذب شوند.

شمسایی در ادامه به وضعیت واکسیناسیون در شهرستان کوهسرخ اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون 52 هزار و 500 دوز واکسن تزریق شده است که 86 درصد نوبت اول، 78 درصد دوز دوم و 54 درصد تزریق شده است. دوز سوم.

وی گفت: اکنون کوهسرخ در تزریق نوبت سوم واکسن در شهرستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقام سوم و در واکسیناسیون مادران باردار در رتبه سوم استان قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با ابراز تأسف از عدم دریافت واکسن 14 درصد از جمعیت هدف شهرستان، افزود: 96 درصد مادران باردار نوبت اول، 93 درصد نوبت دوم و 55 درصد نوبت سوم دریافت کردند. . دوز.

وی گفت: در گروه سنی 18 تا 29 سال 90 درصد نوبت اول، 92.47 درصد نوبت دوم و 78 درصد نوبت سوم و در گروه سنی 5 تا 17 سال 66 درصد دوز اول، 48 درصد از دوز دوم و 35 درصد از دوز سوم. قبلا تزریق شده

شمسایی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار از 26 تا 25 فروردین ماه هیچ فردی در بیمارستان بستری نشده است، عادی شدن وضعیت را تهدیدی جدی برای کرونا دانست و گفت: از شهروندان می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را از پوشیدن ماسک رعایت کنند. ” حضور در اجتماعات غیرضروری و نیز نصب تهویه مناسب در فضاهای عمومی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا