اجتماعی

داده‌های ماموریت ناسا درباره جنگل‌ها

ماموریت تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی (GEDI) ناسا با انتشار آخرین داده های خود به نقطه عطفی بزرگ رسیده است و اولین تخمین های تقریباً جهانی از زیست توده جنگل و کربن ذخیره شده را ارائه می دهد.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از STD، این داده ها اطلاعات مهمی را پر می کنند که زمانی به عنوان یک شکاف کلیدی در تحقیقات آب و هوایی عمل می کرد. این داده‌ها بررسی چگونگی تغییر جنگل‌های زمین، نقش آن‌ها در کاهش تغییرات اقلیمی، و تأثیر منطقه‌ای و جهانی کاشت و قطع درختان را ممکن می‌سازد.

با داده‌های جدید ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی، محققان در زمینه آب و هوا و اکوسیستم‌ها می‌توانند به سرعت مکان‌های خاصی را پیدا کنند و ساختار جنگل و محتوای کربن را با دقت بیشتری نسبت به قبل مطالعه کنند.

ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی حتی در سال اول تحقیق توانست اطلاعات زیادی را ذخیره کند. Global Ecosystem Dynamics Research یک ابزار سرب با وضوح بالا است که برای اندازه گیری پوشش گیاهی طراحی شده است.

تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی از دیدگاه خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سرعت پالس‌های لیزری را بر روی درختان و درختچه‌ها نمایش می‌دهد تا نقشه‌های سه بعدی دقیقی از جنگل‌ها و جنگل‌ها بخشی از زمین ایجاد کند. داده‌های به‌دست‌آمده با وضوح یک کیلومتر (0.39 مایل مربع) پردازش و شبکه‌سازی شدند، که به محققان این امکان را می‌دهد تا در مورد اکوسیستم‌های جنگلی، زیستگاه حیوانات، ردپای کربن و تغییرات آب و هوا تحقیق کنند.

تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی میلیاردها داده را در سه سال اول مدار ثبت کرد. محصول جدید داده، داده های تحقیقاتی پویایی اکوسیستم جهانی را با رهبران هوابرد و زمینی ترکیب می کند تا یک نقشه زیست توده جهانی ایجاد کند که تعداد پوشش گیاهی یک منطقه را نشان می دهد.

محققان می گویند که در بسیاری از نقاط جهان، علاقه زیادی به استفاده از اطلاعات ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی برای مطالعه جنگل ها و پایش کربن، و همچنین برای توصیف ساختار اکوسیستم برای ارزیابی تنوع زیستی وجود دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا