اجتماعی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

نازک نارنجی/ گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: شبکه تبلیغات اسلامی در گلستان با مدیریت مساجد، ائمه جماعات، نمازگزاران، جامعه قرآنی و بانوان وجود دارد که می توانند به انجام رسالت جهاد دانشگاهی در حوزه معرفت کمک کنند. اقتصاد مقاومتی.» کمک.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان امشب با حضور در دفتر خبرگزاری نازک نارنجی در گلستان، با مسئولان جهاد دانشگاهی گلستان و خبرنگاران آن دیدار کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در این نشست اظهار داشت: جهاد دانشگاهی اولین نهادی بود که به عنوان نهاد فرهنگی و اشاعه دهنده فرهنگ اسلامی شناخته شد و فلسفه آن اسلامی کردن مدیریت دانشگاه ها و نگرش دانشجویان نسبت به انقلاب اسلامی بود. همپوشانی ویژه با سازمان تبلیغات اسلامی.

تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی کمک می کند / روستای گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان تسهیل می کند

شهبازی افزود: از سال 64 مأموریت جهاد دانشگاهی از حوزه فرهنگ و مدیریت دانشگاهی به صنعت تبدیل شد، هرچند که به ماموریت های فرهنگی خود ادامه داده و دارای دو خبرگزاری نازک نارنجی و ایکنا است که خبرگزاری نازک نارنجی در این زمینه فعالیت های خوبی دارد. و یک خبر خوب.” ایکنا تنها خبرگزاری تخصصی قرآن تحت مدیریت جهاد دانشگاهی است که در زمینه های قرآنی و دینی به ارائه اخبار می پردازد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سال 1388 در گلستان و بر اساس ماموریت های خود در حوزه فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تشکیل شد، تصریح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در موضوعات مختلف از جمله اشتغال، آسیب شناسی، ارزیابی آسیب های اجتماعی و … . اعمال و بیشتر اعمال ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی کمک می کند / روستای گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان تسهیل می کند

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی، خبرگزاری بین المللی قرآنی (ایکنا) در حوزه آموزش قرآنی و دینی فعالیت می کند، خبرگزاری نازک نارنجی نیز کاملاً مستقل است و مأموریت های مشخصی دارد، خبرگزاری امسال در این حوزه فعالیت می کند. . حرکت به سمت تولید خبر و یادداشت و روشنگری، حقیقت جویی و حقیقت جویی آن را توسعه داد.

افزایش 40 درصدی فاز اول روستای گیاهان دارویی گالیکش

شهبازی با بیان اینکه ساماندهی دانشجویان برای انجام انواع کار فرهنگی در دانشگاه ها، گفت: حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی در کشور بسیار گسترده است و 29 پژوهشکده، پژوهشکده و پژوهشکده در کشور در حوزه های مختلف وجود دارد. زمینه های. از 9 سال گذشته در حوزه گیاهان دارویی در استان گلستان فعال بوده و با توجه به نیازسنجی صورت گرفته از سوی استان، فعالیت در حوزه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به فعالیت روستای گیاهان دارویی گالیکش اشاره کرد و گفت: روستای گیاهان دارویی تسهیل کننده اقتصادی در منطقه و منشأ تاثیرگذاری در استان گلستان و کشور خواهد بود. 125 گونه گیاهی شناسایی و توسعه یافته است. در استان گلستان زنجیره ارزش با نیازسنجی اقتصادی شکل گرفت و آغاز شد و با موضوعات مختلفی از جمله ترویج، تولید نهال، انعقاد قرارداد کشاورزان، مشاوره کشاورزان، تولید و اسانس و فرآورده های وابسته و بازاریابی به پایان رسید.

تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی کمک می کند / روستای گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان تسهیل می کند

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان با بیان اینکه فاز اول دهکده گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: امسال 125 گونه گیاه دارویی در مزرعه نمایشگاهی کاشته می شود. که قابل ارائه به کشاورزان گلستان و استان های همجوار می باشد.

شهبازی کاشت سیاه دانه را نمونه موفقی در سال های اخیر در استان گلستان دانست که پس از ترویج هزار هکتار از این محصول در استان گلستان کشت شد و گفت: خوشبختانه پس از کاشت این محصول عملکرد و سود حاصل از این محصول به دست آمد. کشاورزان دو برابر شدند.”

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات جهاد دانشگاهی بانک سلول های بنیادی خون بند ناف است که اقدامی دانش بنیان است، بیان کرد: در حوزه آموزش و کارآفرینی نیز 700 رشته تخصصی بر اساس نیاز و خواسته مردم و مدیران اجرایی ارائه و آموزش می دهیم. پایگاه های اطلاعاتی و مهمتر از همه آموزش های مهارتی آن که در بیش از 50 درصد مواقع منجر به اشتغال می شود.

تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی کمک می کند / روستای گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان تسهیل می کند

تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی کمک می کند / روستای گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان تسهیل می کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه مباحث دانش بنیان باید به همه مسائل نظام اعم از فرهنگی و اجتماعی تعمیم یابد، گفت: راه اندازی مجموعه هایی مانند جهاد دانشگاهی نشانه ای از مقام معظم رهبری است. رهبر. و مردم از آن بهره می برند و چنین مجموعه هایی را برای پرکردن خلاء تجهیزات حاکم ایجاد می کنند.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی متکی به مردم است و نشانه آن واگذاری برخی فعالیت ها و ایجاد یک گروه مردمی است، افزود: اگر مقام معظم رهبری به توان نخبگان و جوانان ما اعتماد ندارند. اكنون اين همه دستاوردهاي ملي و بين المللي شاهد حوادث مختلف از جمله پژوهشگاه رويان نبوده ايم. در واقع اتكا به نظام اسلامي و حاكميت مردم امتياز ويژه اي است كه در جاهاي ديگر كمتر ديده مي شود.

وی به همکاری مشترک تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان برای تحقق شعار سال اشاره کرد و یادآور شد: شبکه تبلیغات اسلامی با مدیریت مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان در گلستان وجود دارد. کسانی که به رسالت جهاد دانشگاهی در عرصه اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی دست می یابند کمک کننده و آموزنده هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا