حوادث

خراسان شمالی آمادگی فعال کردن بازارچه های مرزی را دارد

جانشین فرمانده انتظامی استان با اعلام آمادگی این استان برای فعال سازی بازارچه های مرزی گفت: درخواست ما از دستگاه دیپلماسی این است که با فعال سازی این بازارچه ها به توسعه اقتصادی منطقه و مرزنشینان دو کشور کمک کنند.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در ماه مبارک رمضان با تقدیم بیش از 3000 شهید مدافع حرم با موفقیت به استان خراسان شمالی سفر کردیم. نظام اسلامی.» و از نزدیک با مرزنشینان، مسئولان و عزیزان دیدار کند.

وی با اشاره به اینکه بحمدالله خراسان شمالی یکی از امن ترین و آرام ترین استان های کشور است، افزود: اعتقادات دینی و منویات مردم شریف استان و تلاش شبانه روزی پلیس باعث شد تا شاهد باشیم. امنیت امروز در این استان بسیار خوب است.”

جانشین فرمانده کل کشور با تاکید بر اینکه شاهد اتحاد و همبستگی بسیار خوبی در بین ماموران و همکاری خوب پلیس در این استان بوده ایم، گفت: در استان خراسان شمالی مرزهای بسیار خوب و آرامی داریم. و درخواست ما از دستگاه دیپلماسی این است که با فعال سازی بازارچه های مرزی به توسعه اقتصادی ساکنان مرزهای دو کشور کمک کند.

وی با اشاره به اینکه مرزنشینان دارای سابقه تاریخی و ارتباط فرهنگی بسیار خوبی با یکدیگر هستند، گفت: همکاری کامل خود را در بحث اقدامات انتظامی در خصوص فعال سازی بازارچه مرزی اعلام می کنیم.

سردار رضایی با بیان اینکه یکی از آفت های اقتصاد بحث قاچاق است، افزود: در سال گذشته اقدامات بسیار مطلوبی برای مقابله با قاچاق انجام شد و در سال جدید نیز گامی رو به جلو برداشته شد.

وی ادامه داد: سال گذشته چندین باند در حوزه کالای قاچاق متلاشی شد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و امسال نیز بحث برخورد با کالای قاچاق مطرح شده است، کارها در حال انجام است. دستور کار. “

عالی ترین مقام انتظامی کشور همچنین به موضوع سارقین اشاره کرد و گفت: آرامش در جامعه از مردم عزیز انتظار می رود و با متخلفان و متخلفان عمدا آرامش و متخلفان به شدت برخورد می شود. برابر هستند.” آنها به قانون توجه کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا