استان ها

آشنایی با خواص شگفت انگیز استفاده از لیموترش برای روزه داران

آشنایی با خواص شگفت انگیز استفاده از لیمو برای روزه داران

لیمو دارای خواص زیادی است که تاثیر زیادی بر بدن به خصوص افرادی که در ماه رمضان روزه می گیرند می گذارد.

به گزارش نازک نارنجی؛ لیمو یکی از مرکباتی است که خواص زیادی دارد. خواص این میوه برای سلامتی بر هیچکس پوشیده نیست. مقدار ویتامین C موجود در این میوه می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

ماه رمضان و سردردهای رایج

با میانگین 15 ساعت گرسنگی، سردردهای شدید در عرض یک هفته تا 10 روز به خصوص در روند سازگاری بدن با روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان مشاهده می شود.

به دلیل کم آبی، مشکلات سلامتی مانند میگرن زندگی اجتماعی را محدود می کند. در این مرحله، افراد روزه دار به مسکن های جایگزینی روی می آورند که به روزه داری آسیبی نمی زند و تداخلی با آن ندارند. لیمو یکی از درمان های طبیعی است. با لیمو به طور طبیعی و بدون افطار می توانید سردرد را از بین ببرید.

تاثیر مالیدن لیمو بر گردن

آب لیمو می تواند سردردهای ناشی از کم آبی را تسکین دهد. آب لیمو علاوه بر مبارزه با سردرد به هضم غذا کمک می کند. اما نمی توان در روزه داری آبلیمو مصرف کرد. با این حال، لیمو می تواند به تسکین سردرد کمک کند.

به لطف خواص آروماتراپی، لیمو برای استفاده خارجی نیز برای سردرد مفید است. یک برش لیمو را با دست برش دهید تا خمیری به دست آید و آن را روی صورت و پیشانی خود بمالید. برای مدت کوتاهی تسکین درد را احساس خواهید کرد.

دکمه بازگشت به بالا