عمومی

بیرانوند در تیم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس؟

علیرضا بیرانوند برای دومین بار در ماه های اخیر علاقه خود را به طور کامل برای بازگشت به پرسپولیس اعلام کرد.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از تمرین سومروز گذشته علیرضا بیرانوند که حالا به جمع کاربران فعال توییتر پیوسته است، با انتشار عکسی از خود در کنار یحیی گل محمدی، هرگونه اختلاف نظر با او را تکذیب کرد. این توییت پس از آن منتشر شد که یکی از سایت های خبری اعلام کرد بیرانوند شرط حضورش در پرسپولیس را جدایی یحیی گل محمدی عنوان کرده است.

البته این اولین بار نیست که بیرانوند به خبر انتقالش به پرسپولیس واکنش نشان می دهد. چند ماه پیش که “ورزش سه” با توجه به رقابت این دروازه بان با نیازمند و عابدزاده برای حضور در تیم ملی، تحلیلی نوشت، شاید به دلیل لژیونر بودن این دو، بیرانوند هم آن سال را برای جهانیان می خواست. جام خرج در خارج از ایران; تحلیلی با واکنش تند و منفی بیرانوند مواجه شد.

با این حال دروازه بان شماره یک سابق پرسپولیس پس از حضور در آنتورپ و بوآویستا به اهداف مورد نظر خود در فوتبال اروپا نرسید و زمزمه هایی مبنی بر بازگشت او به پرسپولیس شنیده می شد. به خصوص که سرخپوشان در این فصل مشکل خط دروازه دارند و بیرانوند همیشه خود را به عنوان آلترناتیو حفظ کرده است.

البته او اولین فردی نیست که بعد از یک اقامت کوتاه یا طولانی در خارج از کشور می خواهد به پرسپولیس برگردد. قرمزها در سال‌های اخیر دو تیم تمام وقت و حتی بیشتر از لژیونرها داشته‌اند که پس از حضور موفق یا ناموفق، به پیشنهاد برگشت پاسخ مثبت داده‌اند و بیرانوند نفر بعدی خواهد بود. دروازه بانی که می تواند جایگزین دروازه بان شماره یک تیم منتخب لژیونرهای سرخ برگشته شود.

بیرانوند از گروه لژیونرهای برگشته پرسپولیس؟

بیرانوند از تیم یاران دایی و کریمی؟

تیمی که بازیکنانش در سال های اخیر به پرسپولیس بازگشته اند و پس از چند سال حضور در بوندس لیگا، چهار ستاره نیز به سرخپوشان پیوستند. این تیم با سیستم 3-5-2 وارد زمین می شود و همه بازیکنان سابقه قهرمانی در لیگ را در پرسپولیس دارند. نکته مشترک دیگر این است که هشت بازیکن این تیم سابقه حضور در لیگ قطر را دارند.

صف در دروازه

دروازه بان تیم اول البته هنوز به پرسپولیس برنگشته است اما این بهانه ای شده است تا لژیونرهای بازگشته پرسپولیس دوباره دو تیم را جمع کنند. بیرانوند از لیگ شانزدهم تا پایان لیگ نوزدهم در ترکیب پرسپولیس حضور داشت و با چهار قهرمانی در لیگ برتر، یک فینال آسیا و یک جام حذفی به معتبرترین دروازه بان تاریخ پرسپولیس تبدیل شد.

خط دفاع

نکته جالب اینکه هر سه بازیکن این تیم اکنون در تیم پرسپولیس عضویت دارند و برای ششمین قهرمانی متوالی تلاش می کنند. وحید امیری و سیدجلال حسینی پس از یک سال خارج از کشور به این تیم بازگشتند اما رامین رضاییان پس از رفتن برانکو به مدت 5 سال در ترکیب پرسپولیس حضور نداشت و در این مدت در لیگ های بلژیک و قطر نیز حضور داشت. از سوی دیگر وحید امیری پیراهن ترابزون اسپور را بر تن کرد و در حالی که یک سال از قراردادش باقی مانده به پرسپولیس بازگشت.

خط وسط

می توان آن را یکی از بهترین هافبک های تاریخ پرسپولیس نامید که البته در کنار هم بازی نکردند. کریم باقری که پس از 5 سال بازی در تیم های آرمینیا بیله فلد، النصر و چارلتون به پرسپولیس بازگشت، در سمت راست خط میانی را برعهده خواهد داشت و مهدی مهدوی کیا را در سمت راست می بیند. مهدوی کیا نزدیک به دو دهه در بوندسلیگا بازی کرد اما پس از بازگشت به ایران با داماش و استیل آذین آشنا شد و سپس به پرسپولیس رفت.

علی کریمی دو بار به عنوان لژیونر به پرسپولیس بازگشت. یک بار که بایرن مونیخ را به مقصد لیگ قطر و سپس پرسپولیس ترک کرد و یک بار هم که در پایان قراردادش با شالکه به جمع سرخپوشان پیوست. از سوی دیگر مهدی ترابی و سروش رفیعی مقصد مشترکی داشتند و از پرسپولیس به لیگ ستارگان قطر پیوستند و سپس در پرسپولیس بازی کردند.

خط حمله

زوج علی دایی و مهدی طارمی فانتزی ترین زوج ممکن پرسپولیس هستند و نکته جالب اینجاست که علی دایی کشف کننده طارمی و بازیکنی است که او را به پرسپولیس آورده است. دایی از پرسپولیس به السد پیوست و پنج سال در بوندسلیگا بازی کرد و در پایان یک فصل حضورش در الشباب امارات را به ثبت رساند و به پرسپولیس رفت و اتفاقاً در لیگ برتر اول شد. . tig-iskor.

اما ماجرای مهدی طارمی متفاوت است. بعد از لیگ پانزدهم با رامین رضاییان با ریزه اسپور ترکیه قرارداد بستند اما بعد از مدتی با حسرت به پرسپولیس بازگشتند. طارمی هم آقا شد. گلزنی در لیگ شانزدهم اما فسخ غیرقانونی قرارداد او با ریزه آسپور باعث شد تا او چهار ماه محروم و پنجره پرسپولیس به مدت یک سال بسته شود.

بیرانوند از گروه لژیونرهای برگشته پرسپولیس؟

دهه شصت و ستاره های دیگر

برخلاف تصور بسیاری از هواداران پرسپولیس، بسیاری از بازیکنان دهه 80 نیز برای شرایط بهتر مالی و شاید فوتبالی پرسپولیس را ترک کردند و به تیم های اروپایی یا خلیج فارس و به زودی به پرسپولیس پیوستند. آنها در کنار بسیاری دیگر از بازیکنان تیم دوم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس شدند.

صف در دروازه

نیما نکیسا با وجود اینکه مدتی در خارج از کشور بازی می کرد اما پس از لژیونر شدن به پرسپولیس برنگشت و به همین دلیل علیرضا حقیقی اولین کاندیدای حضور در این تیم بود. حقیقی پس از 5 سال حضور در پرسپولیس به روبین کازان پیوست و به صورت قرضی برای سرخپوشان بازی کرد و دو بازی انجام داد. او سپس در پنج تیم اروپایی دیگر بازی کرد و سپس در حالی که شایعات زیادی مبنی بر حضورش در پرسپولیس شنیده می شد، به نساجی و سپس به گل گهر پیوست.

خط دفاع

حسین کعبی چهره خاص این تیم است. کعبی در لیگ ششم به پرسپولیس پیوست و پس از آن در حالی که انتظار می رفت یک فصل 86-87 در این تیم حضور داشته باشد، خبر انتقال او به فوتبال انگلیس و لسترسیتی منتشر شد. او در چمپیونشیپ انگلیس برای لستر بازی کرد، اما پس از پایان نیمه دوم به پرسپولیس بازگشت و برای افشین قطبی بازی کرد. کعبی نقش مهمی در قهرمانی لیگ هفتم پرسپولیس داشت.

مدافعان میانی این تیم محمد پنجعلی و افشین پیروانی هستند. یک پیرو تنها شش ماه در قطر حضور داشت و در اکتبر 1975 این کشور را ترک کرد و در آوریل 1976 بازگشت. رضا شاهرودی از پرسپولیس به آلتای اسپور پیوست و سپس در دالیان چین بازی کرد و در نهایت دو سال برای سرخپوشان بازی کرد.

خط وسط

هافبک سه نفره این تیم شامل حمید درخشان، علیرضا امامی فر و مهرداد میناوند است. میناوند بیش از هر سال دیگری در اروپا به مدت چهار سال بازی کرد و در لیگ قهرمانان اتریش در استورموگراتز اتریش بازی کرد، جایی که میناوند بازی مقابل منچستریونایتد و رئال مادرید را تجربه کرد.

حمید درخشان هم یک مورد جالب دارد. او پس از جدایی از پرسپولیس، پنج سال در قطر بازی کرد و به این تیم بازگشت. او سپس تصمیم به جدایی دوباره گرفت و این بار راهی السد شد و پس از یک سال حضور دوباره راهی پرسپولیس شد. امامی فر نیز مانند میناوند در شارلوا بود. خاطرنشان می شود درخشان و امامی فر به عنوان سرمربی و سرمربی پرسپولیس در لیگ چهاردهم حضور دارند.

خط حمله

فرشاد پیوس در خط حمله تیم در اوج کمان قرار دارد. این بازیکن که در طول تاریخ پرسپولیس و بین 11 سال بازی در پرسپولیس 173 کفش طلا دارد، برای مدت کوتاهی به الاهلی قطر پیوست تا به جمع لژیونرهای سرخپوشان پایتخت بپیوندد.

ناصر محمدخانی ستاره بزرگ پرسپولیس در دهه 60 وینگر راست خط حمله بود. او بین 10 سالی که پیراهن قرمز بر تن داشت، سه سال برای قطر بازی کرد. جواد کاظمیان نیز وینگر چپ این تیم است. این بازیکن پس از بازی در پرسپولیس به الشعب پیوست و سپس بازی در الشباب، عجمان و امارات را تجربه کرد. او پس از جدایی از لیگ امارات یک فصل در سپاهان بازی کرد و سپس به پرسپولیس پیوست.

در یک مسابقه فرضی به نظر شما کدام تیم برنده مسابقه است و حریف را شکست می دهد؟ ستاره مورد علاقه شما بین این دو تیم چه کسی خواهد بود؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا