اجتماعی

خروج منابع بانک های استان از گلستان پذیرفتنی نیست/ اجرای برنامه جامع استحکام‌بخشی مدارس گلستان

نازک نارنجی/ گلستان استاندار گلستان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی در استان نیازمند تسهیلات بانکی است، گفت: متاسفانه بخشی از منابع بانک های گلستان از استان خارج شده است.

علی محمد زنگنه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری با تاکید بر لزوم آغاز اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی در دوران مدرسه، اظهار داشت: اجرای طرح نماد با هدف آموزش، غربالگری، مداخله در مدرسه. تشخیص، درمان و مددکاری اجتماعی یکی از این اقدامات مهم و مؤثر است.

وی با تاکید بر اجرای طرح پایلوت استانی طرح نماد در استان گلستان، افزود: باید برای رفع چالش های اجرای طرح نماد در گلستان گام برداریم زیرا ائتلاف بزرگی در کشور برای اجرای آن تشکیل شده است. پروژه

استاندار گلستان با بیان اینکه با توجه به تقسیمات ایجاد شده دستگاه ها باید با آموزش و پرورش به وظایف خود عمل کنند، خاطرنشان کرد: مددکاری اجتماعی موثر

استاندار گلستان تاکید کرد: به دلیل اهمیت آموزش، بخش قابل توجهی از منابع باید معطوف به آموزش نسل های آینده شود، چرا که در کشورهای توسعه یافته بخش مهمی از نظام درآمد ناخالص ملی در آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

زنگنه با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری در مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و دبستان ها شروع به رشد کارگران ماهر و توانمند می کند، ادامه داد:

وی با ابراز تاسف از اینکه هزینه سرانه یک زندانی در کشور 20 برابر یک دانشجو است، افزود: امروز محور مسئولیت در حوزه آموزش دانش آموزی، آموزش است و البته سایر نهادها نیز باید با آنها همکاری کنند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه به دلیل عدم شکل گیری تفکر انتزاعی در کودکان نیاز است مفاهیم به صورت غیرمستقیم به کودکان ارائه شود، افزود: بحث استحکام مدرسه سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بانک های استانی باید تسهیلات ارائه کنند. حمایت های لازم در این زمینه و بهبود وضعیت وجود دارد.

زنگنه با بیان اینکه به هیچ وجه قابل قبول نیست که بخش قابل توجهی از منابع بانک های گلستان در خارج از استان هزینه شود، افزود: در مواردی مانند تقویت مدارس که جان کودکان استان در خطر است، انتظار این منابع را داریم. هزینه.

وی از اجرای برنامه جهادی تا سال 1404 برای پایان دادن به مقاوم سازی تمامی مدارس استان خبر داد و گفت: یکی دیگر از نکاتی که می تواند در دستور کار مدارس قرار گیرد استفاده از اماکن ورزشی در مدرسه با خانواده ها در تعطیلات آخر هفته و در ایام تعطیلات است. تعطیلات مدرسه. ” این به شادی خانواده کمک می کند.

استاندار گلستان با بیان اینکه در تلاش هستیم تا دو سال آینده تمام شهرستان های استان را حداقل به یک خودروی کتابخانه سیار مجهز کنیم، خاطرنشان کرد: در این راه و برای رسیدن به هدف از طریق منابع استانی و ملی فعالیت خواهیم کرد. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا