اجتماعی

توصیه های زیست محیطی در روز طبیعت

نازک نارنجی/ قم مدیرکل حفاظت محیط زیست شهرستان قم گفت: روز طبیعت روز مهربانی و عشق به طبیعت است و در این روز باید با رعایت کارهای کوچک جلوی تخریب محیط زیست را در سطح وسیع تری گرفت و فرزندان خود را در برابر محیط زیست مصون داشت. ” بیایید مطالعه کنیم.

سید رضا موسوی مشکینی با هدف فرا رسیدن 13 فروردین روز طبیعت در سخنانی گفت: بی شک امروز همه ما باید به فکر حفظ طبیعت و حفظ این امانت مقدس برای نسل های آینده باشیم.

وی با اشاره به برخی توصیه های زیست محیطی در روز طبیعت گفت: اگر در طبیعت باشیم جز رد پا چیزی در طبیعت نمی گذاریم و سعی می کنیم بقایای دیگران را علاوه بر زباله های خود جمع آوری کنیم و در سطل های مخصوص قرار دهیم. .

وی بر لزوم مراقبت از حیات وحش در هنگام رانندگی در جاده ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین توصیه ها در خصوص روشن کردن آتش طبیعت این است که به جای روشن کردن آتش با چوب و زغال از سیلندرهای کوچک گاز استفاده کنید و حداقل اطمینان حاصل کنید. آتش پس از پخت خاموش می شود.

موسوی با بیان اینکه در طبیعت باید از هر نوع آلودگی صوتی و استفاده از مواد منفجره و ترقه پرهیز کرد، گفت: از کیسه های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف استفاده نکنید و در طبیعت نگذارید البته برای جمع آوری در سطل زباله. تعداد مناسب کیف با ما

وی گفت: در روز طبیعت، هیچ شاخه درختی نباید شکسته شود و به هیچ حیوانی آسیب نرسد. محیط زیست توصیه نمی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان ضمن تشکر از همکاری و مشارکت مردم در حفظ و حراست از طبیعت و محیط زیست اظهار داشت: شهروندان گرامی می توانند در هر زمان گزارش خود را در خصوص هرگونه تخلف در طبیعت ارسال کنند. روز یا شب را با شماره تلفن 1540 به اشتراک بگذارید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا