استان ها

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

حمید طاهری در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، برجسته ترین فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در سال 1400 و برنامه های این دانشگاه در سال 1401 را تشریح کرد: تولید و عرضه کود میکوریزا برای زعفران زرشک. مزارع و ایستگاه تحقیقات زعفران یکی از دستاوردها و فعالیت های این دانشگاه در سال گذشته در زمینه های مختلف است.

وی ساخت پوشاک ویژه ضدعفونی کرونا در شرکت فرپویان برای کادر پزشکی، تلفیق آموزش مجازی و حضوری با چندین دوره و راه اندازی و بارگذاری سایت جدید در دانشگاه از سرور سازمان مرکزی مانند سایر فعالیت های واحد قائنات را مورد بحث و بررسی قرار داد. . 2000 متر مکعب ذخیره آب های سطحی و ساخت و راه اندازی کلینیک و احداث دندانپزشک در فاز اول.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در تشریح برنامه های آتی این دانشگاه گفت: تبدیل کاربری اراضی زراعی دانشگاه به مسکن مسکونی جهت تخصیص به کارکنان تعاونی مسکن و اعضای هیات علمی، تقویت هیات علمی. علوم پزشکی در پی تصویب اتاق عمل، احداث کلینیک شبانه روزی و جذب دانشجوی خارجی از برنامه های این دانشگاه در سال آینده است.

به گفته طاهری، شهر باستانی و تاریخی قائنات دومین شهر پرجمعیت استان خراسان جنوبی و پایتخت محصولات استراتژیک زرشک و زعفران در جهان است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات از سال 1379 به عنوان مرکز واحد مشهد فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1384 به واحد مستقل تبدیل شد، اظهار داشت: این دانشگاه در سال 1379 به عنوان مرکز واحد مشهد فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه اکنون دارای 20 عضو هیأت علمی تمام وقت، 60 استاد مدعو، 33 کارمند و حدود 1400 دانشجو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات 65 رشته دانشگاهی را برشمرد و افزود: دو رشته در مقطع دکتری، 13 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 50 رشته در مقطع کارشناسی و کاردانی در واحد قاینات وجود دارد و تاکنون حدود 6500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. ..

به گفته طاهری، در سما دو مدرسه اصلی دخترانه و پسرانه با حدود 600 دانشجو وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی قاینات در دو سال گذشته 20 درصد رشد دانشجو و 40 درصد رشد دانشجو داشته است.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا