اجتماعی

مطالبه ای که به فرجام رسید/ نمونه یک مطالبه گری درست در گرگان

نازک نارنجی/ گلستان حواشی «تنها با هم» المان که توسط گرگان تجزیه شده است، نشان می‌دهد که وقتی مردم و رسانه‌ها برای فرهنگ ناب خود با هم همکاری کنند، می‌توانند به آنچه می‌خواهند برسند و تصمیمات درستی برای مسئولان بگیرند.

فرهنگ، هوایی است که جامعه تنفس می کند، اما گاهی بی توجهی و سازگاری مسئولان به ویژه نهادهای فرهنگی به جایی می رسد که نفس کشیدن جامعه سخت می شود یا شرایط آنقدر خطرناک می شود که دیگر نفسش بلند نمی شود.

اهمیت فرهنگ به قدری بالاست که مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ تأکید کردند و حتی در یک جا فرمودند: «همسویی فرهنگی و فرهنگی در مقابل دشمن احساس من است. بنده اگر در راه کشته شوم می گویم در راه خدا کشته شده ام (1378/09/23)» علیرغم تأکیدات امام امت در عرصه فرهنگ، اما باید گفت که وضعیت فعلی در این زمینه چندان خوب نیست و ابتذال فرهنگی و برخی اقدامات ضدفرهنگی برخی از دستگاه ها و دستگاه های اجرایی نشان از فلج شدن تعداد در حوزه فرهنگی دارد. توسط برخی از مسئولان یا دستگاه های اجرایی که حس پاک مردم متدین و خداجو را مخدوش می کنند. این رسانه های ناخواسته ماجرا را باز می کند.

آلمان که خودش مروج بدحجابی است!

چندی پیش و در آستانه عید نوروز یک دستگاه آلمانی توسط شهرداری گرگان در سفره خانه گرگان نصب شد که با اعتراض فعالان مجازی و متدینین گرگان مواجه شد زیرا این المان مربوط به روابط فرهنگی و مذهبی شهر در است. المومنین گرگان و پوشش اصلی بانوان فرهیخته و میهن دوست. اینجا در شهر نیست و در مقابل فرهنگ ناب اسلام نوعی مروج فرهنگی است. در این عنصر یک زن غرق شده در فضای مجازی و بدون پوشش مناسب آشکار می شود. اما باید تاکید کرد که اولویت امروز کشور قطعا فقط بحث حجاب نیست و مسلما بیان این ماجرا به معنای اولویت دادن به این موضوع نیست و از طرفی حجاب هم نیست. فقط برای زنان و همانطور که قرآن به کوری چشم دستور داده است، حجاب برای ارباب نیز مقرر شده است.

اما اگر بخواهیم به صورت ناظر ماجرا را بیان کنیم، باید بگوییم که پس از نصب این المان، پس از اعتراض متدینین و فعالان فرهنگی و مذهبی، مدیرکل فعالیت اجتماعی استان گلستان در توئیتی نوشت که صدای اعتراض در رسانه ها شنیده شد. دستور دادستان درباره این عنصر از گرگان گرفته شده است.

را

علاوه بر تاکید بر اینکه وقوع این ویژگی ها باید توسط کارشناسان بررسی و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد، اما به نظر می رسد تجزیه این عنصر از شهر گرگان خوش طعم و در حالی است که رسانه های محلی دئیلا. و عدم توجه به ریشه‌های مذهبی و تاریخی این شهر با عنوان دارالمومنین اعتراض کرد. عده‌ای با بی‌توجهی به انتقادات رسانه‌های محلی و فعالان فرهنگی مذهبی گرگان، اقدام به دستگیری ماهیان خود کردند. در آب گل آلود با قطبی کردن، مرزبندی و تعیین مرز بین افراد با دو مفهوم حجاب و بدحجابی.

گرچه رسانه های معاند می خواستند رسانه های معترض را به برخی نهادها پیوند بزنند و از این آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند، اما هوش و ذکاوت مردم دارالمومنین گرگان، فضای ملتهبی را که ایجاد کردند و مانع توطئه آنها شد، قطع کرد.

همچنین این موضوع خشم برخی از فعالان فرهنگی مذهبی گرگان را برانگیخته است. آنها می گویند چرا مسئولان شهری نمی دانند چگونه باید رضایت رسانه های معاند را جلب کنند و بیت المال در نزد مسئولان چه جایگاهی دارد؟ چرا بدون برنامه در بیت المال پول خرج می کنند که بدون نظر کارشناسی بیهوده و هدر می رود؟ در واقع با مشورت کمیته فرهنگ شورای شهر و برخی فعالان فرهنگ و هنر، عکس های بهتری برای این تندیس انتخاب می شود.

در همین راستا فعالان فرهنگی و مذهبی گرگان به مسئولان شهری پیشنهاد داده اند که کمیته ای فرهنگی برای مهار چنین اتفاقاتی برای مهار سلیقه هایی که با فرهنگ اصیل مردم گرگان همخوانی ندارد تشکیل دهند.

جای خالی به گردشگری مذهبی توجه کنید

پیش از این فعالان مذهبی این شهر در آستانه شهادت حضرت رقیه (س) نسبت به هتک حرمت شورای اسلامی شهر گرگان اعتراض کردند و حتی این اعتراضات منجر به تجمع هیئت های مذهبی در مقابل مجلس شهر گرگان شد. . در میان زنان حاضر در این مراسم که هدف آن ترویج فرهنگ اصیل گرگان نبود، بسیاری از فعالان اجتماعی، رسانه ای، فرهنگی و مذهبی این شهر اعتراض کردند.

البته عملکرد شهرداری گرگان به این زمان محدود نشد و در زمان مدیریت شهرداران قبلی مسائلی مانند حذف نام شهدا از خیابان های شهر باعث شد تا جامعه نسبت به ایثار و مردم مومن واکنش نشان دهد. گرگان.دیوار در ثریا بلند شد.

موضوع دیگری که فعالان رسانه ای در اعتراضات خود مطرح کردند، عدم توجه به گردشگری مذهبی در گرگان به عنوان اقدامی مثبت و غیرمنفی در برابر فشارها و تهاجمات فرهنگ غرب بود. اما متأسفانه نگاه به گردشگری گرگان در نگاه برخی مسئولان با گردشگری مذهبی مخالف است و برخی دیگر از مسئولان پا را فراتر گذاشته و گردشگری را تقویت کرده اند. مذهبی بودن مانعی بر سر راه توسعه گردشگری در گرگان محسوب می شود. نمونه ای از این دیدگاه را می توان با بی توجهی به اماکن مذهبی در مناسبت ها و جشن های نوروزی مشاهده کرد. هیچ اتفاقی نیفتاده است، حتی مدیریت شهری نیز خدمات نوروزی را به اماکن مذهبی و متبرکه ارائه نکرده است.

چطور می‌توان از گردشگری مذهبی صحبت کرد، اما این مکان‌ها از نظر بهداشتی محروم هستند یا مسیرهای منتهی به اماکن متبرکه به اندازه کافی روشن نیست، چرا که این مکان‌ها در قلب گرگان و بافت تاریخی گرگان قرار دارند و به دلیل مراقبت ضعیف هستند. بهانه ای نیست

یکی از پایگاه های محلی شهرستان گلستان در این باره نوشته است: «روزی گرگان بوی عطر یوسف را به مشام می رساند، نرو و به میخانه هایشان نرو، اما رنگ و درخشش این روزها شهر دارالمؤمنین است. تحت تأثیر گرگانیسم «آخرین پرده راه معنویت شهری با گشایش شهر گرگان به عنصر «فقط با هم» بررسی شد، زیرا مسئولان فرهنگی در عید سعید فطر و سفرهای معنوی و مسافرتی سفر کردند. در حالی که سنگ از شهر افتاد. در دارالمؤمنین».

اعتراض فعالان فضای مجازی به شهرداری گرگان آلمان

سایر فعالان فرهنگی و رسانه ای نیز در قبال این حادثه سکوت نکرده و نسبت به آن واکنش نشان دادند.

یکی از فعالان فضای مجازی در این باره نوشت: عکسی منتشر شد که در آن به عنوان مثال شهرداری انقلابی گرگان مجسمه زنی بدحجاب را در اعتراض به مذهبی ها و اعلام تعمیر مجسمه ساخته است. سوالات شورا و شهرداری گرگان; 1. شورا و شهرداری تا کی باید مثلاً خلاف دین و غیر عمدی مرتکب شوند؟ 2. شورای شهر ابتدا اعلام کرد که برای حفاظت از بیت المال آمده است. حال سوال اینجاست که آیا هزینه تعمیر مجسمه از جیب شخصی مقصران پرداخت می شود یا اینکه بیت المال، شورا و شهرداری اعلام می کنند؟

را

توضیحات شهردار گرگان در مورد عنصر «فقط با هم».

به گزارش روابط عمومی شهرداری گرگان، موج انتقادات و گلایه های مردم و فعالان فرهنگی مذهبی «محمدرضا سبطی» شهردار گرگان را به واکنش واداشت. از این حیث، آثاری که در بستر فرهنگی جامعه شکل می‌گیرند، علاوه بر ساختار صوری بصری، باید رویکردی مفهومی و ناآشنا داشته باشند.

این اثر (تنها با زبان استعاری) بیانگر نگاهی به زندگی معاصر است که انسان در این دوره تحت تأثیر رسانه های یک بداخلاقی به چارچوب کوچکتری به نام رسانه، روابط خانوادگی، نوع پوشش و حضور اجتماعی تبدیل شده است. جهت.جامعه گرایش دارد. این کار (فقط با هم) حوزه فضای مجازی را در زندگی روزمره به چالش می کشد. انتخاب شخصیت های قشر جوان جامعه در معرض مخرب ترین تاثیرات فضای مجازی و همچنین نوروز که نماد اتحاد و با هم بودن است در این اثر نشان دهنده تنهایی افراد به دلیل رسانه و فضای مجازی است. (حتی زوجی که کنار هم نشسته اند.) در نهایت تاکید می کنیم که این اثر رد این سبک زندگی است نه تایید آن که کاملا در ساختار کار منعکس شده است.

ماجرای تلخ اقدامات ضدفرهنگی نشان می دهد که اگر قرار است مسئولان شهری و فرهنگی از وقوع چنین حوادثی و عواقب وحشتناک شهر جلوگیری کنند، باید برای غیرت دینی تلاش کنند چرا که دیوان عالی کشور در مقاطع مختلف از جمله جنگ تحمیلی کشور را نجات داده است. . و دفاع از هشت سال را در کشور ایران غیرت دینی می دانستند.

درخواست به درستی کار خواهد کرد

امروز یکی از مصادیق غیرت دینی ساکت کردن مسئولین فرهنگی شهر و رسانه های مدعی اندیشه های دینی و مذهبی و فرهنگی در استان گلستان است که باید خندقی حفر کنند تا دست متجاوز را از فرهنگ ایرانی ما کوتاه کنند. -عقاید و هویت اسلامی.

اما آنچه که در مقابل این همه ناآرامی آشکارتر است، مطالبه حق طلبانه مردم و فعالان فرهنگی و اجتماعی و شنیدن صدای آنها از سوی مسئولان است که نشان می دهد ممکن است موضوعی بدون احترام و سیاسی و جناحی درخواست شود. صف آرایی ها.فرجام آنها را تعقیب و رصد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا