استان ها

کاهش شدید واکسیناسیون روزانه در آذربایجان غربی

نازک نارنجی/ آذربایجان غربی دبیر ستاد مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی از کاهش شدید واکسیناسیون روزانه در استان خبر داد.

دکتر در گفت وگو با نازک نارنجی، سیدجلیل موسوی با اشاره به اینکه واکسیناسیون روزانه در استان به شدت کاهش یافته است، گفت: وجود آمیکرون در اکثر موارد را می توان یکی از دلایل اصلی کاهش واکسیناسیون نام برد.

وی در ادامه دلایل کاهش احتمال واکسیناسیون را در نوبت سوم به دست آمده از نظرسنجی مردمی در استان بیان کرد: 31.2 درصد به دلیل علائم سرماخوردگی، 11.2 درصد به دلیل واکسیناسیون در آینده، 7.9 درصد به دلیل ترس از عوارض. 5.9 درصد نسبت به واکسن های موجود بی اعتماد بودند، 5.9 درصد نادیده گرفته شدند، 5.4 درصد از نیاز به یادآوری واکسن بی اطلاع بودند و غیره به عنوان دلایل کاهش تمایل به تکمیل فرآیند واکسیناسیون.

این متخصص بیماری‌های عفونی ارومیه، جمعیت واجد شرایط دریافت واکسن کرونا در استان را 3 میلیون و 163 هزار و 264 نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون 5 میلیون و 949 هزار و 824 دوز از این واکسن به استان تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 36 پایگاه یکپارچه، 5 پایگاه اتوبوسرانی و یک پایگاه خودرویی با 114 اکیپ در سطح استان آماده ارائه خدمات واکسیناسیون هستند، افزود: در مراکز مذکور تمامی مراکز بهداشتی، خانه های بهداشت و واکسیناسیون. پایگاه های بهداشتی ایجاد کرد.

دکتر. موسوی با بیان اینکه میزان واکسیناسیون در استان 100 هزار دوز در روز است، با اشاره به پوشش واکسیناسیون در استان یادآور شد: در حال حاضر 83 درصد افراد 5 سال به بالا نوبت اول و 73.1 درصد در نوبت دوم تزریق می کنند. دوز و 31.8 درصد دوز سوم دریافت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 233 نفر در بخش‌های عروق بیماری کرونا استان بستری شده‌اند، تعداد کل بستری‌های استان در 24 ساعت گذشته 31 نفر بوده که کمترین میزان از اول بهمن ماه بوده است، گفت: 2 شهرستان فاقد هرگونه بستری هستند. انسداد شریان قلب. بستری شدن در بیمارستان و 9 شهر تخت جدید ندارد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان با بیان اینکه 7520 نفر بر اثر بیماری عروق بیماری کرونا قلب جان خود را از دست داده اند، افزود: مجموع مبتلایان به کرونا در استان 355 هزار و 149 نفر است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا