فرهنگ و هنر

ورود زائران به مشهد از ۶.۳ میلیون نفر گذشت/آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی

نازک نارنجی/ خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی با خروج 470 هزار زائر از مشهد خبر داد.

حجت گنابادی نژاد در گفت وگو با نازک نارنجی، درباره تعداد مسافران ورودی به مشهد در نوروز 1401 اظهار کرد: از 10 اسفند ماه سال گذشته مصادف با عید سعید فطر با تردد زائران در مشهد 6 میلیون و 305 هزار و 535 نفر به پایان رسید. . در 25 آوریل. ما در شهر هستیم.

وی افزود: اولین پیک بازگشت مسافران از روز جمعه 4 فروردین ماه با حدود 470 هزار نفر آغاز شد. بزرگ‌ترین دغدغه ما برای مسافران بازگشت، تامین حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای است که طبق پیش‌بینی‌ها تاکنون مشکلی با آن نداشته‌ایم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: با پیگیری های اداره کل راهداری خراسان رضوی و استاندار مشهد حدود 100 دستگاه اتوبوس به اتوبوس های برون شهری اضافه می شود. همچنین چندین اتوبوس از استان های همجوار و شرکت جوانان ایثار نیز در پایانه های مسافربری مشهد به ظرفیت اتوبوسرانی می پیوندند.

گنابادی نژاد می گوید: در حال حاضر طی 15 شب حدود 15 تا 20 درصد ظرفیت اسکان رسمی و غیررسمی در مشهد پاکسازی شده است تا زمانی که مسافران در پیک دوم تعطیلات نوروزی هستند، مشکلی برای اقامت آنها نداشته باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا