حوادث

بیشترین تصادفات نوروزی امسال بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ رخ می‌دهد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور حداکثر زمان وقوع تصادفات در نیمه اول نوروز را از ساعت 16 تا 20 و سپس از ساعت 12 تا 16 اعلام و خاطرنشان کرد: به رانندگان توصیه می کنم در شب تردد نکنند زیرا برخی جاده ها نور کافی ندارند، خطوط مشخص نیست و وضعیت خوبی ندارد و احتمال تصادف در شب بسیار زیاد است.

به گزارش نازک نارنجی، سردار سید کمال هادیانفر علت 82 درصد تصادفات را سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه از جلو، خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد و گفت: تا 6 فروردین 430 نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند. و 8 هزار و 300 نفر مجروح شدند و اگر به این روند ادامه دهیم، تعداد قربانیان به هزار نفر می رسد که برای کشور ما خوشایند نیست.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: 32 درصد از کشته شدگان تصادفات رانندگی بیشتر کودکان و سالمندان بودند.

سردار هادیان فر درباره عدم کارکرد کیسه هوا نیز می گوید: در تصادفات معمولا هیچ گزارشی مبنی بر کارکرد کیسه هوای خودروها نداریم و به همین دلیل نمی توان گفت که این وسیله پناهگاهی برای افراد است. مردم. ” در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و امیدواریم در سال جدید شاهد شرایط بهتری از نظر ساخت خودروهای ایمن و تحویل آن به مردم باشیم و از تصادفات مان کاسته شود و رانندگان ایمن تر و روان تر رانندگی کنند. آن نقاط حادثه خیز، به خواست خدا. رفع سریعتر از 38 درصد از تصادفات در نقاط حادثه خیز رخ می دهد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی کل کشور نیز در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: تردد در تمامی محورهای جنوب، غرب و شرق کشور عادی و روان و تردد در محورهای شمالی سنگین است.

وی ادامه داد: تقریباً در هیچ محوری محدودیت زیادی اعمال نکرده ایم و فقط محور چالوس در تهران است که در روزهای اخیر مجبور بودیم مسیر شمال به جنوب یا از جنوب به شمال باشد اما چهار محور. در شمال کشور فعال است و محدودیتی ندارد.

هادیان فر افزود: تردد در تمامی محورهای جنوب، غرب و شرق کشور عادی و روان است اما ترافیک در محورهای شمالی پرحجم است و به رانندگان توصیه می‌کنم زمان سفر خود را مدیریت کنند تا وارد ترافیک نشوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: پیش بینی ما افزایش 30 تا 35 درصدی تردد خودروها در سال جاری است، اما در نوروز امسال با افزایش 48 درصدی تردد خودروها مواجه هستیم و تنها در دو روز گذشته تنها 2.5 درصد افزایش داشته است. میلیون تردد از دست رفت، هزار و اگر رفت و برگشت را حساب کنید، بیش از 5 میلیون ترافیک ثبت شده است.

سردار هادیانفر بیشترین تصادفات کشور را مربوط به روزهای چهارم و پنجم فروردین ماه عنوان کرد و گفت: مطمئنا هر چه ترافیک بیشتر باشد، تصادفات بیشتر می شود و رانندگان باید با حوصله و دقت بیشتری رانندگی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی علت اصلی تصادفات نیمه اول نوروز امسال را ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه عنوان کرد و گفت: در جنوب کشور نیز به دلیل مسافت طولانی این اتفاق رخ داده است. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا