ورزشی

اعلام اسامی نامزدهای راه یافته به مرحله آرای مردمی برترین‌های قرن

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی جشنواره صد، شبکه ورزش سیما به همراه وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته پارالمپیک به دنبال انتخاب برترین های یکصد ساله ورزش ایران است. افراد مشهور رای.

این رویداد بزرگ در ویژه برنامه صد در نوروز 1401 روی آنتن می رود و این برنامه برای انتخاب و معرفی برترین های صد ساله ورزش ایران همه روزه از ساعت 14 از شبکه ورزش سیما پخش می شود. .

پس از معرفی ورزشکاران برگزیده هر رشته به فدراسیون های ورزشی، در گام اول، هیئت انتخاب به هشت بخش تقسیم شده و نسبت به بررسی و انتخاب نامزدهای اولیه هر بخش اقدام می کند.

1427 چهره از سوی فدراسیون ها برای شرکت و ارزیابی این جشنواره معرفی شدند که طبق اعلام هیات انتخاب این تعداد به 135 نفر کاهش یافت.

در مرحله بعد، هیئت داوران جشنواره متشکل از 10 نفر، 50 برگزیده نهایی جشنواره را زیر 8 جایزه انتخاب کردند تا با رای مردم انتخاب شوند.

فهرست نهایی برترین های قرن ورزش ایران در 8 رشته مربی برتر، قهرمان، بازیکن برتر، دوست مظلوم، گل قرن، مدیر برتر، صحنه ماندگار و مدال قرن به شرح زیر است:

مربی برتر
1. رشته محمد بنا – کشتی
. حشمت مهاجرانی – فوتبال
3. مصطفی کارخانه – والیبال
4. هادی رضایی – والیبال نشسته
5. کوروش باقری – افزایش وزن

تیم برتر
1. 98 تیم ملی فوتبال فرانسه
. والیبال نشسته
3. تیم کشتی یوکوهاما 1961
4. تیم ملی والیبال در سال های 1393 تا 1395
5. تیم کشتی 2012
6. تیم فوتسال بانوان 2018-2015

رفتار منصفانه
1. پرویز دهداری – مربی فوتبال
. محمد انصاری – فوتبالیست
3. ما متوسل زاده – فوتبالیست
4. سارا خادم الشریعه – فوتبالیست
5. علی دانایی فرد – فوتبالیست

یار ملوم
1. احسان قائم مقامی – شطرنج
. قاسم رضایی – کشتی
3. علیرضا جهانبخش – فوتبالیست
4. وازگن آندریسان – مدیر فوتبال
5. فرخنده سلیمانی – تنیس روی میز

تزیین
1. تخت – کشتی
. حسین رضازاده – وزنه برداری
3. محمد نصیری – وزنه برداری
4. زهرا نعمتی – پانا
5. رسول خادم – کشتی
6. جعفر سلماسی – وزنه برداری
7. تیمور غیاثی – دو و میدانی
8. حمید سوریان – کشتی
9. هادی ساعی – تکواندو
10. عبدالله وحید – کشتی
. محمود نامجو – وزنه برداری

صحنه ماندگار
1. علیرضا سلیمانی – کشتی
. دو پرچم روی سکو – وزنه برداری
3. هاشمیه متقیان – دیسک
4. جگر زن – جگر
5. حسن یزدانی تیلور – کشتی
6. علیرضا بیرانوند – فوتبال
7. لیدا فریمن – وزن
8. حسین رضازاده
9. سلام جواد فروغی – تیراندازی
10. سیامند رحمان – وزنه برداری

گل های قرن
1. حمید استیلی
. خدای عزیز
3. حسن روشن
4. ایرج دانایی فرد
5. رضا قوچان نژاد
6. علی پروین
7. علی دایی
8. محمد نصرتی
9. مهدی مهدوی‌کیا
10. مهدی طارمی

مدیران ارشد نیز توسط هیئت داوران انتخاب می شوند.

دکمه بازگشت به بالا