عمومی

۲۲ فرمان بنیادی رئیس جمهور برای محرومیت زدایی بشاگرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان سه شنبه شب در جمع خبرنگاران جزئیات مصوبات تخریب بشاگرد را تشریح کرد و گفت: تاکید و دستور رئیس جمهور تصویب شد.

دوستی یادآور شد: این حجم عمده از بودجه برای اولین بار توسط این شهرستان تخصیص می یابد و اعتبار مصوب در برخی مناطق معادل ردیف بودجه ملی همان منطقه است.

وی افزود: پس از اعلام جزئیات مصوبات، پیگیری و اجرای آن هم اکنون آغاز شده است.

تاییدیه ها و وظایف روی دستگاه ها:

وزارت راه و شهرسازی درباره احداث جاده پاهاتک – درنگ مدو زمین حسن – اخران و اتصال آن به استان سیستان و بلوچستان (محور پشت کوه گفر) به طول 130 کیلومتر. محور شرق – غرب شهرستان بشاگرد در سالهای 1401 و 1402 در حال بهره برداری است.

وزارت راه و شهرسازی توسعه، گسترش و رفع نقاط حادثه خیز در محور جاسگ – جکدان – سردشت – گوهران و اتصال استان کرمان به طول 61 کیلومتر به عنوان اولویت در محور جنوبی شمال شهرستان بشاگرد طی سال 1401.

سازمان برنامه و بودجه کشور 700 میلیارد تومان برای تصویب ردیف 1، 100 میلیارد تومان برای تصویب ردیف 2 طی سال های 1401 و 1402 و وزارت راه و شهرسازی موظف است 200 میلیارد تومان از منابع در اختیار خود برای باقی مانده اعتبار مصوب ردیف 2 تامین کند.

وزارت راه و شهرسازی ساخت و تجهیز سه راهدارخانه در روستاهای جکدان، دشت صحرا و درنگ مدو و نصب ماشین آلات بولدوزر، لودر، دو کامیون و ماشین سبک به تعداد لازم تا سه ماهه اول سال 1401.

وزارت راه و شهرسازی ساخت 7 ایستگاه بالگرد (پد بادی) در مناطق تعیین شده از سوی فرمانداری شهرستان بشاگرد حداکثر ظرف مدت سه ماه و تحویل آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور در سال 1401 موظفند 1000 میلیارد تومان برای تکمیل خطوط فرعی و تاسیسات مجتمع سد سهران و جگین بر اساس اولویت های اعلام شده استان و در سال 1402 مبلغ 700 میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های مذکور اختصاص دهند. با مشارکت 50 درصدی وزارت نیرو و 50 درصدی. درصد بودجه برنامه و سازمان کشور برای تامین اعتبار تعهدات اجرایی این بند حداکثر تا پایان سال 1402 بر عهده وزارت نیرو می باشد.

وزارت نیرو حداکثر به مدت دو ماه تامین 10 تانکر آبرسانی سیار و احداث آن در شهرک بشاگرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن افزایش کادر درمانی بیمارستان سردشت متناسب با نیاز شهرک، 3 دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد امدادی برای شهر بشاگرد حداکثر به مدت سه ماه تامین شود.

بر اساس مصوبه کارگروه ملی توسعه شهرستان بشاگرد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز است با همان الگوی کادر درمانی مستقر در جزیره ابوموسی بر اساس قراردادهای پزشکی فعالیت کند. کارکنان در شهرستان بشاگرد.

ستاد اجرایی فرمان امام ره در سال 1401 8 واحد پزشکان در شهر بشاگرد ساخت و تجهیزات تله مدیسین (تله مدیسین) را در بیمارستان سردشت نصب کرد.

وزارت نفت در سال 1401 70 میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در سه نقطه منتخب شهرستان پیش بینی می شود و وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح 1401 اقدام می کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ظرف مدت دو ماه گزارش ارزش اقتصادی معادن شهرستان بشاگرد و ارائه آن به دبیرخانه کارگروه ملی شهرستان بشاگرد. همچنین در سال 1401 معادن دارای پروانه اکتشاف شهری (15 مورد منتخب) پس از تامین برق با نصب دستگاه ژنراتور به وزارتخانه و کارگاه های تولید شن و ماسه توسط بخش خصوصی در منطقه راه اندازی شد. همچنین مقرر شد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) نسبت به مطالعه و تکمیل پهنه اکتشافی معادن شهرستان در سال 1401 اقدام کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه سیلندر (کپسول) گاز مایع مورد نیاز شهرستان در تمامی سطوح در شهرستان بشاگرد با نرخ مصوب دولت و نظارت کامل بر نحوه و قیمت آن الزامی است.

وزارت دارایی اقتصاد اعلام و اعمال افزایش معافیت مالیاتی برای صنایع مستقر در شهرک صنعتی بشاگرد از ابتدای سال 1401 از 5 سال به 10 سال. در شهرستان بشاگرد صدور شعبه و تاسیس شعبه صندوق کارآفرینی امید و تقویت نیروی انسانی شعبه بانک ملی سردشت در شهرستان بشاگرد. با توجه به ضعف مالی مردم شهرستان بشاگرد، در خصوص تعدیل و بخشودگی تسهیلات گذشته بدهکاران شهرستان، بانک مرکزی موظف است گزارشی را به دبیرخانه کارگروه ملی توسعه دو نفره شهرستان بشاگرد ارائه کند. ماه ها.

استانداری هرمزگان یک استان است طرح مطالعاتی توسعه میدان‌های پلک، برق و پلات باید ظرف مدت دو ماه اجرا شود و سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت جهاد کشاورزی طی سال‌های 1401 و 1402 اعتبار این طرح را (طبق بررسی‌های انجام شده) تامین کنند. .

بنیاد مسکن انقلاب آموزشگاه حداکثر به مدت دو ماه گزارشی از ساخت انبساط در شهر بشاگرد تهیه و به دبیرخانه کارگروه ملی توسعه شهرک و دانش آموزی ارائه و سپس اقدام خواهد کرد. اجرا در سال های 1401 و 1402. همچنین حدود 35 واحد مسکونی نیمه تمام در روستای سگان (جابه جایی) سیمان مورد نیاز توسط بنیاد مستضعفان تامین و 30 میلیون تومان به صورت رایگان در اختیار ستاد اجرایی قرار می گیرد. از امام.

ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در خصوص احداث مدرسه شبانه روزی در دوباب و بنیاد مستضعفان نیز در سال های 1401 و 1402 سه مدرسه شبانه روزی دیگر در مناطق منتخب شهرستان بشاگرد و به دنبال آن معاونت اجرایی محترم رئیس جمهور احداث خواهند کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی احداث هزار چشمه خدمات بهداشتی در شهرستان بشاگرد طی سالهای 1401 و 1402 با همکاری نهادها و کمیته امام خمینی(ره)

اهدای هزار فقره جهیزیه به شهر بشاگرد هر کدام 250 قلم سپاه پاسداران250 مورد در سال توسط فرمان اجرایی250 مورد توسط موسسه ضعیف و 250 مورد از طریق کمیته امداد امام خمینی در سال 1401 به دنبال دبیرخانه کارگروه ملی توسعه در شهرستان بشاگرد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح اقدام خود برای تقویت پوشش اینترنتی شهرستان بشاگرد را حداکثر به مدت دو ماه به دبیرخانه کارگروه توسعه ملی شهرستان بشاگرد با حضور گفر و پارامون ارائه و طی سال 1401 اجرا کند.

کلیه دستگاه های اجرایی استان سازمان مذکور به منظور ارتقاء و افزایش ظرفیت نیروی انسانی خود در شهر بشاگرد با بهره گیری از توان فنی و تخصصی سازمان، می بایست تخصص لازم را در این ظرفیت سازی برای کارکنان ادارات جهت ارتقاء توانمندی اقتصادی سازمان فراهم آورد. مردم شهرستان بشاگرد

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به عنوان دبیرخانه کارگروه ملی توسعه شهرستان بشاگرد، هدایت و نظارت بر تصمیمات اتخاذ شده توسط این کارگروه را بر عهده داشته و موظف به ارائه گزارش فصلی از اقدامات معاون اول رئیس جمهور می باشد.

دکمه بازگشت به بالا