عمومی

لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

قدرت لبخند را نباید دست کم گرفت و اکنون دانشمندان دریافته اند که حتی خنده مصنوعی نیز می تواند مردم را خوشحال کند.

به گزارش نازک نارنجی، فرادید او می نویسد: «متخصصان دریافته اند که خنده ماهیچه های خاصی را در گونه های فرد فعال می کند، که به نوبه خود باعث تحریک احساسات مثبت در مغز می شود. دانشمندان می گویند این عمل برای سلامت روان بسیار مهم است و افراد مبتلا به افسردگی می توانند از آن برای بهبود وضعیت خود استفاده کنند.

یکی از نویسندگان دکتر دکتر می گوید: «اگر ماهیچه های شما می گویند که خوشحال هستید، به احتمال زیاد به جهان اطراف خود به شیوه ای مثبت نگاه خواهید کرد. فرناندو مارمولخو – راموس در حال مطالعه از دانشگاه استرالیای جنوبی.

تحقیقات ما نشان می دهد که وقتی به زور لبخند می زنید، آمیگدال، مرکز عاطفی مغز، انتقال دهنده های عصبی را تحریک و آزاد می کند تا حالت عاطفی مثبت را تحریک کند. برای سلامت روان افراد بسیار مهم است.»

اگر بتوانیم مغز را فریب دهیم تا یک محرک را به عنوان یک محرک “لذت” تشخیص دهد، می توانیم از این مکانیسم برای بهبود سلامت روان استفاده کنیم.

از شرکت کنندگان آزمایش خواسته شد که یک مداد را بین دندان های خود نگه دارند. بدون اینکه اجازه بدهند مداد لب هایشان را لمس کند. این کار برای وادار کردن ماهیچه های گونه انجام می شود تا تحریک شوند. آنها از داوطلبانی از ژاپن، لهستان و سوئد خواستند 11 تصویر از چهره را بررسی کنند. این یازده تصویر متعلق به یک چهره است اما احساسات متفاوتی از اخم تا خندان را نشان می دهد. شرکت کنندگان بلافاصله یازده ویدیو از راه رفتن مردم را تماشا کردند. دانشمندان می‌خواهند تفاوت را در نحوه پردازش اطلاعات توسط افراد هنگامی که لبخند اجباری روی صورت خود دارند و صورتشان آرام می‌شود، ببینند.

در هر دو آزمایش، شرکت‌کنندگانی که مجبور به خندیدن شدند، دید مثبت‌تری نسبت به تصاویر و ویدئو داشتند. به طور خلاصه، هنگامی که یک محرک پردازش می شود، سیستم حرکتی و ادراکی با هم هماهنگ می شوند. مارمولو-راموس. “دلیل این است که رویکرد “تظاهر به واقعی کردن” قابل اعتمادتر از آن چیزی است که ما ارزش قائل هستیم.”

منبع: دیلی میل

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا