ورزشی

اگر صعود به المپیک راحت بود، 44 سال حسرت نمی‌خوردیم

مهدوی کیا: اگر رفتن به المپیک آسان بود 44 سال پشیمان نمی شدیم

سرمربی تیم امید گفت: رفتن به المپیک کار آسانی نیست و نیاز به حمایت و برگزاری منظم اردوها و بازی های تدارکاتی دارد.

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ مهدی مهدوی کیا مربی تیم فوتبال امید درباره حفظ این اردو در تیم در روزهای پایانی دهه 1400 گفت: در دور اول این اردو از بازیکنان شناخته شده لیگ یک، دو و سه دعوت کردیم. در دوره دوم این بازیکنان لیگ برتری اضافه شدند. من مشتاقانه منتظر این فرصت های آماده سازی هستم تیم ملی در حال استفاده. یک، دو اردوی دیگر تا خرداد ماه و به جام حذفی اعزام می شوند آسیا گرفتن.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استعداد قابل قبولی در اردوی جدید می بینید، گفت: ما همیشه استعدادهای خوبی در فوتبال خود داریم، قصد داریم با تیم زیر 21 سال خود در مسابقات زیر 23 سال شرکت کنیم تا این تیم در انتخابی تیم دیگری شرکت کند. دو سال. المپیک تجربه به دست آوردن. این تصمیم عواقبی نیز دارد چرا که رقبای ما می توانند به همراه تیم های زیر 23 سال خود به این مسابقات اعزام شوند.

سرمربی تیم ملی المپیک گفت: تیم ملی ایران پتانسیل بالایی دارد اما امکانات ما باید بهبود یابد. ما از رقبای خود عقب هستیم. ما اردو و بازی نداریم. با ما ازبکستان و قطر ما گروهی هستیم که سال هاست تمرین می کنیم و کار می کنیم. امیدوارم گام های خوبی برای موفقیت برداریم. این بدان معنا نیست که ما باید قدرت فوتبال خود را نادیده بگیریم و عقب نشینی کنیم. یک اردوی دیگر برای پایان فروردین برنامه ریزی کرده ایم و باید نمایش تدارکات وجود دارد.

مهدوی کیا درباره عدم آمادگی بازی برای افزایش هماهنگی در تیمش گفت: نمی‌توانیم با این اردو هماهنگ شویم و تیم‌های حریف از هم اکنون برای «فیفادی» (دریچه بازی‌های ملی) برنامه‌ریزی می‌کنند. امیدوارم هفته آینده یک بازی برای آماده سازی تیم های لیگ برتری داشته باشیم. در هر صورت باید در تیم های ملی بازی کنیم. بسیار مهم است که یک بازی تدارکاتی برای رسیدن به هماهنگی داشته باشیم.

سرمربی فوتبال امید در پاسخ به این سوال که آیا حمایت ها و حمایت ها برای صعود این تیم به المپیک کافی است، گفت: برای موفقیت به ابزاری نیاز داریم اگر این تعامل و تفاهم بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال اگر خوب باشیم و در ماه های آینده اردوهای خودمان را داشته باشیم، موفق می شویم. برای استفاده از بازیکنان زیر 21 سال، برخی از بازیکنان ما در باشگاه خود بازی نمی کنند. باید شرایط حضور در بازی ملی را فراهم کنیم. ما کار سختی داریم. اگر کار ما آسان بود، مدت ناکامی ما در المپیک 44 سال نمی شد. با یک بازی تدارکاتی خوب می توان به المپیک امیدوار بود اما باید امکانات را داشته باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا