اجتماعی

نیکاراگوئه اولین کشور واردکننده واکسن برکت

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: تفاهم نامه اهدا و صادرات واکسن بوواراکو برای نظام سلامت ایران نقطه عطف مهمی است. صنعت باسابقه واکسن ایران که پیش از این به موفقیت های لازم در تولید و مصرف واکسن کرونا دست یافته بود، مرزها را درنوردیده است.

به گزارش نازک نارنجی دکتر. محمدحسین نیکنام اظهار کرد: در تفاهم نامه ای بنا به درخواست جمهوری نیکاراگوئه، مجتمع دارویی برکت واکسن برکات را صادر می کند. اولین محموله با حجم 200000 دوز به این کشور اهدا می شود.

وی افزود: جمهوری نیکاراگوئه یکی از پنج کشور متقاضی نعمت ایران کویت است. کرونا اگرچه صحنه های تلخ، ناگوار و دردناکی برای مردم دارد، اما نمایش خوبی از همکاری و همدلی برای مقابله با این همه گیری است.

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت یادآور شد: امضای تفاهم نامه اهدا و صادرات دارو و واکسن گاوی در نیکاراگوئه نشان از همکاری دو کشور برای ارتقای نظام سلامت است. از دو کشور بر اساس توافقات قبلی دو کشور، همکاری در زمینه آموزش پزشکی، پزشکی، تجهیزات پزشکی و تحقیقاتی مورد توافق قرار گرفته است و همکاری های جدید در زمینه واکسن کرونا همکاری جدی و سطح بالایی بین دو کشور است. کشورها.

وی گفت: نیکاراگوئه اولین کشوری بود که از واکسن کویت برخوردار شد و این نشان دهنده روابط عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای تکمیل موفقیت سازندگان ایرانی واکسن کرونا به کار خواهد گرفت و از تلاش برای کمک به همه تولیدکنندگان کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا