استان ها

تاکید استاندار لرستان بر استفاده از ظرفیت عمده فارغ‌التحصیلان دانشگاه در جامعه

به گزارش نازک نارنجی لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های دانشگاه موضوع مهمی است، اظهار داشت: فاصله دانشگاه از نظام و مشکلات جامعه یک معضل بزرگ اجتماعی است. در جامعه مورد استفاده قرار نگرفته است. در این راستا باید خلأها را یافت و پر کرد و از ظرفیت فارغ التحصیلان جامعه استفاده کرد.

وی افزود: برخی معتقدند باید اتاق فکرها و نهادهایی بین جامعه و دانشگاه راه اندازی شود تا با بحث های ویژه پیوند گمشده دانشگاه و جامعه ایجاد شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه وضعیت صادرات استان نسبت به سال گذشته خوب بوده است، گفت: در سال 1401 چشم انداز مثبتی از نظر صادرات برای استان وجود داشت.

وی بیان کرد: در جلسه ای با رئیس سازمان هواپیمایی کشور که ظرفیت فرودگاه لرستان در استان را مورد توجه قرار دادند، معتقد بودند فرودگاه خرم آباد یکی از قطب های فرودگاه های غرب کشور خواهد بود.

زیویار با اشاره به اهمیت راه اندازی پایانه های باری کوچک (حمل و نقل هوایی بار) گفت: به نظر می رسد که ذکر پایانه های باری کوچک در استان لرستان به خوبی جواب دهد، رئیس سازمان هواپیمایی کشور آمادگی خود را برای ارائه این پایانه ها اعلام کرده است. این شرایط در فرودگاه استان است.”

48

دکمه بازگشت به بالا