ورزشی

بدرالذیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران دیدار کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، بدرالزیاب نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال که برای بازدید از امکانات هندبال کشورمان و میزبانی مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا به تهران سفر کرده است، به همراه سیدرضا صالحی امیری در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حضور یافت. ، رئيس جمهور. کمیته ملی المپیک با سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دیدار کرد.

ضمن خوش آمد گویی به نایب رئیس فدراسیون جهانی هندبال، دکتر. صالحی امیری گفت: درود بر جناب آقای شیخ احمد و امیدوارم در تهران لحظات خوبی را سپری کنید، با بازدید از امکانات هندبال و آکادمی ملی المپیک باید بگویم که ایران میزبان رویدادهای جهانی است و دوره های آموزشی بین المللی را به صورت آماده برگزار می کند.

وی افزود: انصافاً از زمان حضور آقای پاکدل در راس فدراسیون هندبال، شاهد پیشرفت های خوبی در این زمینه در عرصه همگانی و قهرمانی بوده ایم و کمیته ملی المپیک از حمایت همه جانبه رئیس جمهور برخوردار است. در فدراسیون هندبال.. همانطور که با حمایت فدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی بارها از این ورزش المپیکی حمایت می کنیم و با توجه به حضور کادر جوان، پرشور و پرتلاش این فدراسیون، امیدواریم فدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی نگاه ویژه ای به هندبال در ایران دارد.

بدرالضياب نايب رئيس فدراسيون بين المللي هندبال نيز ضمن قدرداني از فرصت پيش آمده براي ديدار با رئيس كميته ملي المپيك ايران، گفت: ارتباط مستحكم و خوبي بين فدراسيون هندبال ايران و فدراسيون جهاني وجود دارد. که نتیجه آن حضور تیم های مختلف هندبال ایران خواهد بود.» در مسابقات بین المللی است و نشان می دهد که در این فصل کار خوبی در هندبال ایران انجام شده است و آقای … پاکدل برنامه و استراتژی خوبی برای رشد و توسعه ایران دارد. هندبال در واقع چنین اخلاق حسنه و حمایت های رئیس کمیته ملی المپیک ما را در حمایت از فدراسیون هندبال ایران مصمم تر می کند.

در ادامه این نشست، رئیس فدراسیون هندبال ایران نیز گزارشی از روند آماده سازی و حضور گروه های ملی بانوان و جوانان در مسابقات بین المللی ارائه کرد و گفت: کمیته ملی المپیک در هندبال می سازد که در این سال ها موفق بوده است.

نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال نیز امشب با حضور در وزارت ورزش با وزیر ورزش دیدار کرد. سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در دیدار با بدرالذیاب گفت: از اعتماد بدرالذیاب و همکارانش در فدراسیون جهانی به ایران و میزبانی کشورمان تشکر می کنم. از توجه فدراسیون جهانی ممنونیم که با توجه به شرایط ایران، میزبانی مسابقات ساحلی آقایان و بانوان جدا شده و ایران میزبان مسابقات آقایان است.

وی گفت: امیدوارم این حمایت ها ادامه داشته باشد و میزبانی های بیشتری به ایران بیاید. هدف ما این است که همکار خوبی با فدراسیون جهانی باشیم و علاوه بر میزبانی مسابقات بتوانیم کلاس های آموزشی نیز برگزار کنیم. برای آموزش هندبال در سطح مدارس برنامه مدونی داریم و سعی داریم تا 4 سال دیگر این رشته را در بیشتر مقطع مدارس نهادینه کنیم. این برنامه توسعه هندبال ما در بخش آقایان و بانوان است.

بدرالزیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران دیدار کرد

دکتر. سجادی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز گفت: با توجه به اینکه مسابقات ساحلی با شروع سال نو و عید نوروز مصادف شده است، بهترین فرصت را داریم تا در این مراسم این عید باستانی را به بازدیدکنندگان و همه این دوستان معرفی کنیم. و جشن.” نوروز ایران.

در ادامه این نشست بدرالذیاب گفت: بسیار خوشحالم که زمینه این دیدار با وزیر ورزش و جوانان فراهم شده است. کنفدراسیون هندبال آسیا و فدراسیون هندبال ایران روابط و همکاری بسیار خوبی با یکدیگر دارند. پیش از این کنفدراسیون آسیا برای میزبانی از ایران برنامه ریزی کرده بود که به دلیل بیماری کرونا این امکان وجود نداشت.

وی افزود: در تلاش هستیم میزبانی بین المللی در ایران داشته باشیم و با هماهنگی های انجام شده مسابقات هندبال ساحلی در ایران میزبانی می شود. بسیار خوشحالیم که تیم بانوان ایران برای اولین بار به جام جهانی راه یافت و این نشان می دهد که فدراسیون ایران گام های موثری در عرصه ورزش بانوان برداشته است.

نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال گفت: از حمایت های وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون هندبال قدردانی می کنیم و قول می دهیم میزبانی های دیگری را در ایران ارائه کنیم. فدراسیون برای توسعه این رشته در ایران برنامه دارد و ما نیز از این طرح ها حمایت می کنیم.

بدرالذیاب همچنین به موفقیت های هندبال ایران در چند وقت اخیر اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که شاهد موفقیت هندبال ایران در دو بخش آقایان و بانوان هستیم. از رشد بازار هندبال در ایران خوشحالیم و مطمئنیم که پس از میزبانی مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا، میزبان های بین المللی دیگری نیز در ایران برگزار خواهد شد.

مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا و انتخابی بازی های جهان از دوم تا هشتم فروردین ماه در تهران برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا