استان ها

ایجاد سکوی نشر دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، حمید افتخاری در نشست پژوهشی کتابخانه ها و نشریات علمی که در محل دفتر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد، مجلات به صورت مستقل گزارش دادند. و بیان کرد: نشریات و مجلات مهمترین ابزار تولید و اشاعه علم، فناوری و دانش در کشور به ویژه در حوزه دانشگاهی هستند و باید علاوه بر حمایت از آنها به کیفیت مطلوب برسیم.

مدیرکل کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تنها مرجع مسئول در این زمینه شهادت مجلات علمی دفتر ارزیابی و انگیزش مقالات هستند. تعداد زیادی از مجلات دانشگاهی باید رشد کنند، جایی که اساتید می توانند از امتیاز ارتقاء استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:

خط تولید فناوری با رویکرد حمایت و سرمایه گذاری بلندمدت بسازید


جواد بهارآرا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد نیز گفت: این نماینده در سال 1401 نسبت به ارتقای کیفیت مجلات و مدرک آنها اقدام جدی خواهد کرد. گروه های تحقیقاتی در صورت داشتن ظرفیت مورد نیاز از نشریات ویژه آنها حمایت می شود.

علی دبیری، مدیرکل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نیز با ارائه گزارشی به بیان این وضعیت پرداخت. سیستم مجله نشریات فعال این واحد دانشگاهی مورد توجه قرار می گیرند و سپس مدیران مسئول و سردبیران مجلات مسائل و مشکلات خود را بیان و در مورد آنها پیشنهاد می کنند.

به گزارش آنا، حمید افتخاری مدیرکل علم سنجی و انتشارات به همراه مدیرکل کتابخانه ها، مجلات، ناشران وی در پایان از مرکز اسناد و کتابخانه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بازدید کرد.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا