اجتماعی

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در دولت تصویب شود

وزیر بهداشت گفت: قانون تعرفه خدمات درمانی در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شده و این قانون باید به تصویب هیأت وزیران برسد و انتظار داریم از سال آینده اجرایی شود و مجلس برای آن بودجه تعیین کند. اجرای آن.”

به گزارش نازک نارنجی، دکتر بهرام عین اللهی وی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان نور تصریح کرد: برای ارائه خدمات بهداشتی به منابع مالی قوی نیاز داریم و دو منبع مالی قوی داریم. یکی یک درصد اعتبار مالیات بر ارزش افزوده و دیگری مالیات بر سیگار.

وی افزود: برای امسال حدود 17 هزار میلیارد تومان ردیف یک درصد مالیات بر ارزش افزوده با تخصیص 12 هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به تصویب مجلس رسیده است اما تاکنون تنها یک هزار و 300 میلیارد تومان پرداخت شده است. 400 میلیارد تومان نیز مربوط به خرید واکسن است. برای خدمت رسانی به آوارگان و تقویت شبکه بهداشت و درمان نیاز به منابع داریم و امیدواریم در بودجه سال آینده بر اساس مصوبه مجلس منابع تامین شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مشکل اصلی کشور به ویژه در استان مازندران تصادفات است و متاسفانه همه ساله به ویژه در ایام نوروز افراد زیادی جان خود را در تصادفات، ترافیک و تعداد کشته های تصادفات از دست می دهند. در مازندران نسبت به کرونا .. بسیار زیاد است و از مردم به ویژه مسافران این استان می خواهیم قوانین رانندگی را رعایت کنند. 99 اورژانس جاده ای در استان مازندران وجود دارد اما باید از تصادفات پیشگیری کنیم.

عین اللهی ادامه داد: برای رشد و تقویت مراکز بهداشتی درمانی مازندران برنامه ریزی دقیقی داریم که در سفر رئیس جمهور به استان منابع قابل توجهی تخصیص داده شد و گزارش مشکلات و دغدغه ها را ارائه خواهم داد. شورای اداری استان.” بیمارستان شهرستان نور از آن زمان فروریخته و 60 سال از عمر آن می گذرد. تکمیل بیمارستان جایگزین نور امام خمینی (ره) که با سرعت کم در حال ساخت است نیاز به تسریع دارد و در حال حاضر حدود 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش وب دا که با هدف اجرای طرح آزادسازی سواحل طی یکی دو ماه گذشته انجام شده است، اظهار داشت: مهمترین مرحله آزادسازی وجود سواحل زیبا، سالم و تمیز و عاری از آلودگی است. مردم و مسافران امیدوارند که سواحل عاری از زباله و مواد ناپاک باشد که باید انجام دهیم و باید با هماهنگی رئیس جمهور به داشتن سواحل تمیز و بدون آلودگی عادت کنیم که این خواسته وزارت بهداشت است. از دانشگاه علوم پزشکی. مازندران برنامه هایی برای پاکسازی سواحل داریم. در مناطق ساحلی مستعد زباله و آلودگی، سازمان محیط زیست و شهرها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. وجود زباله در دریا هرگز قابل قبول نیست زیرا منبع آلودگی و بیماری است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا