استان ها

تعدد ستاره دلیل بر موفقیت نیست/ سپاهان نیاز به روانشناس دارد

مدافع سابق سپاهان گفت از محمدرضا ساکت خواسته یکی دو روانشناس به سپاهان بیاورد تا بازیکنان این تیم خودشان را ببینند.

فرشید طالبی در گفت وگو با نازک نارنجی، درباره عملکرد سپاهان پس از بازگشت نویدکیا اظهار کرد: از ابتدا هم گفتم که مدیریت باشگاه خیلی خوب بود که نویدکیا اجازه خروج نداشت. محرم نویدکیا هرگز صحنه را ترک نمی کرد و مدیریت نشان داد که چقدر باتجربه هستند و تصمیم درستی گرفتند. فارغ از تجربه محرم نویدکیا در صحنه های فوتبال، شغل معلمی متفاوت است. این یک تجربه عالی برای نویدکیا بود و خوشبختانه او در تیم ماند.

این حواشی تیم نویدکیا را شوکه کرد

وی ادامه می دهد: سپاهان در دو بازی اخیر چهار گل زده و خیلی خوب کار کرده است. این حواشی تیم را شوکه کرد اما این تیم باید هوشمندانه عمل می کرد. در مورد وظایف تاکتیکی، معتقدم سپاهان به فضای زیادی نیاز دارد و فضا برای رسیدن به سپاهان واقعی وجود دارد. من به عنوان فردی که 10 سال در اصفهان بازی کرده ام و برای قهرمانی جنگیده ام، نویدکیا را کاملا درک می کنم. انتظارات از تیم هایی که هوادار دارند بیشتر است. سپاهان امسال همه فاکتورهای قهرمانی را در اختیار دارد و بازیکنان باکیفیتی در این تیم دارد.

توقعات بالا رفت و کار سخت تر شد

مدافع سابق سپاهان تصریح کرد: توقعات بالا رفته و کار سخت شده است. نویدکیا دومین سال تدریس خود را تجربه می کند و رسیدن به این انتظارات آسان نیست. می بینیم که یکی از آنها جابه جا شده و چیزهایی هست که نیاز به تجربه و مدیریت بیشتری دارد. البته این طبیعی است و آن فوتبال است. پاری سن ژرمن نیز در حال جمع آوری ستاره ها برای رقابت با غول های جهان است و ممکن است شکست بخورد. ستاره های زیاد همیشه دلیل موفقیت نیستند. جمع آوری یک تیم کامل مهمتر از داشتن تیمی پر تعداد و ستاره است.

سپاهان به روانشناس نیاز دارد

وی فشار روی مهاجمان سپاهان را زیاد دانست و افزود: معتقدم اگر استرس و فشار از فاز هجومی سپاهان خارج شود، شکی نیست که برای هر تیمی خطرناک خواهد بود. کاملاً مشخص است که سایر بازیکنان سپاهان نمی توانند شش قدم بزنند و این نشان دهنده استرس روی پاهای بازیکنان است. از محمدرضا ساکت خواستم یکی دو روانشناس به سپاهان بیاورد تا بازیکنان این تیم خودشان را ببینند. اگر این فشارها کم نشود این بازیکنان را می توان اذیت کرد. ببینید چه شادی مقانلو بعد از گلزنی مقابل فجر داشت. این نشان می دهد که فشار روی آنها زیاد است. به نظر من با چند برد متوالی سپاهانی ها می توانند از این وضعیت خارج شوند.

به نظر می رسد که ذوب ها خودشان را پیدا کرده اند

طالبی درباره عملکرد زالمنگ با مهدی تارتار گفت: تارتار کل یک تیم را متحول کرده و این نشان می دهد که باشگاه به خواسته سرمربی عمل کرده است. ذوب آهن در اوایل فصل وضعیت سینوسی داشت اما در نیم فصل دوم تغییر کرد. این بردها جایگاه تیم را بهبود می بخشد و خلأها و نقاط ضعف بازیکنان جذب شده را پر می کند. فولاد در خط حمله مشکل دارد اما در حال حاضر در موقعیت بهتری قرار دارد. زیرانیا در این سه بازی به راحتی گلزنی نکرد و از موقعیت ها استفاده کرد. تیم متعادل است و به نظر می رسد خودشان را پیدا کرده اند.

تارتار سابقه دارد، اما وضعیت سنگ آهن متفاوت است

وی ادامه داد: امیدوارم از روند سینوسی خارج شوند. از آنجایی که این دو تیم پرچمدار ایران در آسیا هستند، همه کسانی که وارد شدند از او خواستند تا در آسیا موفق شود و تیم را با مسابقات آسیایی مقایسه کند. این کار را سخت می کند و باید ببینیم مدیریت آنها چه می خواهد و چه فکری می کند. اصلا نمی توان چیزی را پیش بینی کرد و نمی توان گفت در آینده چه اتفاقی برای تارتاروس خواهد افتاد. تارتارها در گذشته سابقه خوبی دارند اما این دو تیم همیشه بهترین های ایران بوده اند و شرایط کاملا متفاوت است. من هنوز معتقدم سپاهان و زالمنگ با دیروز خود فاصله دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا