اجتماعی

صدور احکام استخدام نیروهای حق التدریس مشمول قانون تعیین تکلیف از اول اسفند ماه

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری منابع انسانی در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها از ابلاغ حکم استخدامی معلمان مشمول قانون کار خبر داد. 22 مارس.

به گزارش نازک نارنجی، عباس نجار در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیر کل آموزش و پرورش استان ها با پرداختن به ضرورت ارائه آمار دقیق به وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: ما اغلب با چالش ارائه آمار نادرست مواجه هستیم. حل شود.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت آمار مشخص است زیرا مبنای انجام هر کاری آمار دقیق و دقیق است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری نیروی انسانی با اشاره به وضعیت فعلی نیروی انسانی گفت: مرکز منابع انسانی هر ساله با استان ها تفاهم نامه هایی برای ساماندهی مناسب منابع انسانی دارد.

نجار اذعان داشت: با توجه به اینکه حدود 160 هزار نفر کمبود داریم، در برآوردهای اولیه نیازسنجی شد که باید حدود سه میلیون و 70 هزار ساعت شهریه داشته باشیم.

وی ادامه داد: خب پس از تفاهم نامه ای بین استان ها و بررسی ابعاد مختلف و تلاش برای ساماندهی مناسب بر اساس روش ساماندهی، این ساعات شهریه به دو میلیون و 800 هزار ساعت کاهش یافت.

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری منابع انسانی با محوریت قانون تعیین تکلیف مشمولان افزود: سال گذشته در دو مرحله و با تلاش همکاران و هماهنگی با سازمان های ذیربط 55 هزار نفر را به کار گرفتیم. ما 36000 نفر را استخدام کردیم.” دریافت کردیم.

وی افزود: برای تعیین تکلیف کادر آموزشی قانونمند ابلاغی، انتخابی و آموزش دیده در دانشگاه فرهنگیان، با هماهنگی های انجام شده پروانه استخدامی برای آنها صادر و دستور کار آنها از اول اسفندماه اجرا می شود. تو می توانی.

نجار گفت: خب این افراد شهریه و عیدی خود را تا آخر بهمن می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: 5 هزار معلم قرآن و نزدیک به 60 هزار نفر مشمول طرح مهرآفرین در سال 1401 تمدید می شوند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری منابع انسانی با محوریت روند جمعیت دانش آموزی گفت: بررسی 10 ساله نشان می دهد که در برخی استان ها با رشد جمعیت دانش آموزان مواجه هستیم که نیازمند توجه ویژه هستند.

وی افزود: رشد جمعیت تا سال 1405 بالا می رود و بعد از آن کاهش می یابد اما این روند در همه استان ها یکسان نیست و به نسبت این جمعیت کلاس های درس مورد نیاز پیش بینی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نجار بر شفاف سازی آمارها تاکید کرد و گفت: در راستای این هدف، دفترچه اطلاعات تحلیلی به استان ها ارسال می شود. آموزش و کلاس دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا