اجتماعی

تحریم های یک جانبه ایران مانعی جدی در دسترسی به ابزارهای لازم برای مهار کرونا هستند

وزیر بهداشت گفت: تحریم های یکجانبه مانعی جدی در راه تحقق حق اساسی کشورمان برای دستیابی و دسترسی به ابزارهای لازم برای کنترل و شکست کووید ۱۹ است.

به گزارش نازک نارنجی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر. بهرام عین اللهی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد تسریع روند جامع واکسیناسیون با بیان اینکه جهان در دو سال گذشته با وضعیت بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند، گفت: او گفت: «علیرغم پیشرفت‌های قابل مشاهده در مبارزه با این تعداد ویروس.» اما دولت‌ها و مردم در سراسر جهان هنوز از بسیاری از پیامدهای آن رنج می‌برند.

وی ادامه می‌دهد: تلاش‌های علمی برای ساخت واکسن، رمز نجات جان انسان‌ها است، اما توزیع نابرابر، پنهان‌سازی واکسن‌ها و عدم شفافیت تولیدکنندگان همچنان یکی از دلایل اصلی دستاوردهای ناقص است.

وزیر بهداشت تحریم‌های یکجانبه را مانعی جدی در راه تحقق حق اساسی کشورمان برای داشتن و دسترسی به ابزارهای لازم برای کنترل و شکست COVID-19 دانست. سازمان بهداشت جهانی فرآیند ثبت نام برای EUL را تسهیل و تسریع می کند.

دکتر دکتر با تأکید بر اینکه تردیدها در مورد واکسن ها و مشارکت ضعیف جامعه هنوز در سراسر جهان گسترده است و کار بیشتری برای افزایش آگاهی لازم است. عین اللهی گفت: چون هیچکس در امان نیست مگر اینکه همه در امان باشند.

به گزارش وب دا، وی در پایان بر اهمیت ایجاد رویکردی جامع از طریق تقویت همکاری های بین المللی با هدف ایجاد سیستمی قوی تر، کارآمدتر و انعطاف پذیرتر در سلامت برای اپیدمی های کنونی و آینده تاکید کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا