استان ها

خمیر مایه کرمانشاه را به معروفیت روغن کرمانشاهی می رسانیم /عرصه تولید، عرصه جهاد است

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از کرمانشاه؛ بر اساس تعاریف اولیه و علمی، نان دارای چهار عنصر اصلی است که یکی از آنها خمیر است. متأسفانه مشاهده شده است که در بخش قابل توجهی از نان های کشور در فرآیند تولید نان، به جای مخمر از مواد مضری مانند جوش شیرین استفاده می شود که نوعی فریب در پخت نان است و تنها علت آن نیست. عدم دسترسی به مواد مغذی، بلکه این ماده است. مضر در صورت تداوم می تواند منجر به برخی بیماری های متابولیک مانند بیماری های گوارشی، پوکی استخوان، فشار خون بالا، فقر آهن و … شود. مصرف مداوم نان فرآوری شده با جوش شیرین. استفاده از جوش شیرین نیز باعث زردی و خشکی تابه و رکود سریع آن می شود که یکی از عوامل اصلی هدر رفت نان و هدر رفت سرمایه در کشور است و رونق زیادی نیز به خود گرفت.

حال با این تعاریف گفته می شود که شرکت خمیرمایه اسلام آباد غرب این محصول را برای تولید مخمر و مخمر مرغوب در استان کرمانشاه تولید می کند.در این راستا سرویس اقتصادی شرکت مخمر اسلام آباد غرب برای تولید مخمر با کیفیت در استان کرمانشاه.مخمر و خمیرمایه این محصول را در استان کرمانشاه تهیه کنید.

در این راستا دکتر. امیر سالاری نسب در جمع خبرنگاران درباره شرکت خمیر مایه خمیر مایه گفت: شرکت خمیر مایه خوزستان در سال 1376 تاسیس و در سال 1380 به بهره برداری رسید و هم اکنون بزرگترین تولید کننده خمیر مایه و یک شرکت دانش بنیان هستیم. اساساً کار ما بر این اساس است که با دانشگاه رازی همکاری خوبی برقرار کرده ایم و امیدواریم بتوانیم کیفیت مخمر اسلام آباد غرب را به حدی برسانیم که روغن کرمانشاهی، خمیر مخمر کرمانشاه را به کشور و توسط فیض الهی تولید تجاری این شرکت راه اندازی و راه اندازی شد. اولین محموله صادراتی ماه آینده به پاکستان، عراق و ازبکستان ارسال می شود و توانسته ایم برای 20 نفر در این کارخانه که 180 نفر در اسلام آباد و 20 نفر در دفتر مرکزی شرکت دارد، شغل ایجاد کنیم. و امیدواریم با اقداماتی که انجام می دهیم بتوانیم ظرفیت اشتغال را در سال آینده به 400 نفر برسانیم.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دوغ تاپ کرمانشاه افزود: اولویت استخدام شرکت دوغ با مردم اسلام آباد غرب است، به عنوان مثال در اسلام آباد تخصصی مانند میکروبیولوژی وجود ندارد و بومی شهرستان اسلام آباد هستند. و در غیر این صورت نیروی کار خود را از شهرستان های همجوار استان تامین می کنیم.

وی گفت: می دانید صنعت خمیرمایه یکی از حساس ترین صنایع است، ما می خواستیم شرکت خمیر اسلام آباد غرب را به مرکز تولید مخمر در خاورمیانه تبدیل کنیم و در تلاش بودیم طی چهار ماه آینده پالایشگاه جراحی را راه اندازی کنیم. .” ما به صورت شبانه روزی این موضوع را تبلیغ می کنیم و انشاالله از محصولات این پالایشگاه برای خوراک دام و کود کشاورزی استفاده شود.

سالاری نسب افزود: شرکت خمیرمایه دارای یک واحد تحقیقاتی در زمینه محصولات دانش بنیان است و ما برای اولین بار در کشور محصولات دانش بنیان بسیاری از جمله تولید 100 درصد پروتئین، ساخت ویتامین E 100 از مخمر و مخمر به دست آورده ایم. استخراج کردن. ” انشاالله در اسلام آباد غرب صنایع جامعه خمیرمایه ایجاد خواهیم کرد و قول می دهیم تمام تلاش خود را برای این شهرستان انجام دهیم.

خمیر مایه کرمانشاه را به شهرت روغن کرمانشاه می رسانیم / میدان تولید میدان جهاد است

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دوغ تاپ کرمانشاه گفت: تزریق ماهانه 40 میلیارد تومانی ما به اقتصاد استان کرمانشاه در قالب خرید مواد اولیه و سایر خدمات در استان تزریق می شود که دارای یک سهم قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی استان است. تولید سالانه خود را دو برابر کرده و تنها شرکت ایرانی هستیم که محصولات غذایی فرآوری شده را به اتحادیه اروپا صادر می کنیم و حدود 8 سال است که صادرات به اتحادیه اروپا داریم و عضو دوغ آلمانی هستیم. انجمن پدیدآورندگان و همه ساله در سمینارهای بین المللی شرکت می کنیم و در داخل کشور مفتخر به دریافت لوح می شویم که خود تاکنون دو بار موفق به کسب عنوان کارگردان جوان ایده آل کشور از خانه صنعت، معدن و تجارت ایران شده ام. به خواست خدا کاری را بدون مشکل انجام می دهیم.

وی گفت: متأسفانه در فضای مجازی شایعه ای مبنی بر آلوده بودن خمیر به مواد شیمیایی منتشر شده است که در پاسخ به آنها باید بگوییم مگر اینکه ما یک شرکت شیمیایی هستیم اما صنعت غذایی هستیم که مخمر نانوایی را در نان درست می کنیم. تولید و پساب ما چغندر، نیشکر، ویتامین ها و سایر محصولات غذایی است و حتی پساب ما شیمیایی نیست و علاوه بر دزفول سایر کشاورزان از پساب ما برای تولید صیفی جات خود استفاده می کنند زیرا در مجاورت مواد آنی و معدنی چون این مواد برای محصولات غنی از مواد مغذی هستند، اما ما قصد داریم این پساب را به محصول ویناس تبدیل کرده و در خوراک دام و سایر محصولات استفاده کنیم.

سالاری نسب تصریح کرد: در خصوص تولید شرکت دوغ اسلام آباد غرب باید گفت که زمانی که این کارخانه را در اختیار گرفتیم متاسفانه اکثر تابلوهای ماشین آلات ناقص به سرقت رفت و این شرکت هرگز راه اندازی نشد. تا آن زمان شایعه شده بود که ما آمده ایم این کارخانه را بخریم و تجهیزات آنها را به جای دیگری ببریم، اما ثابت کردیم که اگر تجهیزات و قطعاتی در انبار شرکت نداشتیم، سعی می کنیم آن را برای تعمیر خارج کنیم. یکی دیگر را آوردیم و اینجا نصب کردیم.

عضو هیئت مدیره شرکت خمیر مایه برتر کرمانشاه افزود: میزان تولید خمیر مایه این شرکت دو هزار تن در سال بود که با نصب ماشین آلات جدید به 5000 تومان افزایش یافته است و در سال آینده تا لطف خدا به 10000 تن می رسد. در نظر داریم تا سال 1402 تولید خمیر ترش را به 20 هزار تن برسانیم و البته با این افزایش تولید، کار به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: پویایی و بقای شرکت خمیر مایه در اسلام آباد غرب این است که هر ماه یک پروژه افتتاح کنیم و این شعار ماست و اگر این شعار را به درستی دنبال کنیم در بخش های تولیدی اگر خدا اجازه دهد محصول به ارمغان می آورد. جهش در تولید و توجه ویژه رهبر انقلاب به این است که مقوله مولد دارد.درست و درست به این موضوع پاسخ داده و وزن ویژه ای به آن داده است، زیرا می تواند باعث ایجاد اشتغال و استقلال شود و اعتماد ما را به کشورهای دیگر از دست بدهد. و اقتصاد را تقویت کنند، اما موانع تولید آنها در استان خوزستان است. مسائل کوچک و ناچیز وجود دارد. متاسفانه در زمستان با مشکل گاز و در تابستان با مشکل آب و برق مواجه هستیم. تولیدکننده نباید در چنین پیش پا افتاده ای شرکت کند. ماده ما میخواهیم حذف کنیم بر موانع تولیدکنندگان و اعتماد جوانان استان چرا که می توانیم در این زمینه موفق باشیم مانند شرکت دوغ که اکنون در کشوری مانند آلمان که قطب تولید خمیر در جهان است برند و صادرکننده است.

سالاری نسب در خصوص تولید در دوران تحریم های شدید اقتصادی گفت: عرصه تولید، عرصه جهاد است و اکنون جنگ ها پشت خاکریزهای خط مقدم و تصرف اراضی نیست، بلکه جنگ تسخیر اقتصادی است و ما باید. ایجاد و ایجاد اشتغال برای مقابله با نقشه های دشمن، برویم و ساختار مقاومت اقتصادی، تولید داخلی و ملی، مجازات را خنثی کنیم و خدا را شاکرم که استکباری که ایران و ایرانی را تحریم می کند، به ما تکیه می کند تا ما محصولات خود را به کشورهای اتحادیه اروپا صادر می کنیم و بسیار زیاد است. ما خوشحالیم که بخشی از اروپا برای کیفیت محصولات ما جریمه می خرند و از ما خرید می کنند.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت برم خمیر کرمانشاه در خصوص راه اندازی شرکت خدمات اسلام و غرب افزود: این شرکت 10 سال تعطیل بود و زمانی که این شرکت را تحویل گرفتیم شاهد دو نقص بودیم. سازنده اروپایی ابزار و تجهیزات در این کارخانه عمداً در خط تولید ایراد ایجاد کرد اما با تعویض این شرکت متوجه شدیم حدود 20 ایراد طراحی در ابزارها به سازنده خارجی آن وارد شده است. ما یک مشکل داریم یکی اینکه تجهیزات کارخانه است. و ابزار دزدیده می شود و دیگر اینکه ماشین آلات دیگر کارایی کافی برای تولید ندارند و نیاز به تکنولوژی جدید برای تولید دارند و بنابراین سرمایه گذار سابق این شرکت به دلیل سوء نیت از طرف خارجی نمی تواند تولید و اشتغال را کامل کند زیرا مخمر یک مخمر است. موجود زنده و ک نفس می کشد زیرا یک کیلو مخمر 48 درصد آن پروتئین است و انواع ویتامین ها را در خود دارد و اکنون مخمر در کشورهای پیشرفته از شکر درست می شود. این استراتژیک تر است و همه. کشورهای Mga را می خواهند.

وی افزود: متأسفانه در کشور ما برخی نانوایی ها از جوش شیرین استفاده می کنند و ثابت شده که فوق العاده سرطان زا هستند و در هیچ جای دنیا حتی در افغانستان از جوش شیرین استفاده نمی کنند و مصرف خمیر ترش در دنیا 500 عدد است. گرم در ایران 250 گرم مصرف سرانه خمیر ترش در افغانستان و عراق دو و نیم برابر ایران است. در اینجا باید توضیح دهم که میزان خمیر ترش در نان از 2 درصد ارزش آن بیشتر است. 50 یا 60 درصد و نانوایی ها از جوش شیرین برای تهیه خمیر استفاده می کنند. و سربازان نمی توانند تسلیم شوند. بریتانیا از این ماده شیمیایی برای کاهش سرعت پخت نان برای پاسخگویی استفاده می کند. ذهن ایرانیان سالهاست چیزی که در کشورهای دیگر استفاده نمی شود.چون جوش شیرین مضرات زیادی دارد از جمله زخم معده کم خونی و اسیدوز درد شکم می تواند باعث افسردگی، حتی سرطان، ریزش مو و … در انسان شود، در حالی که خمیر علاوه بر تامین ویتامین های مورد نیاز بدن، مقداری از آنزیم موجود در آرد را نیز به طور مستقیم جذب نمی کند. توسط بدن کم و جذب بدن می شود و هر بار که خمیر را به آرد ورز دهید، جذب آهن و روی را حدود شش برابر می کند و برای بدن فوق العاده مفید است.

سالاری نسب در پایان تصریح کرد: با اینکه کرمانشاهی نیستم اما لک و آشنا به فرهنگ استان هستم و مردم این دیار را مردمی خونگرم و مهمان نواز می دانم. استان به عنوان استانی امن و مطمئن برای سرمایه گذاران جا دارد از زحمات بی دریغ نماینده مجلس و دادستان محترم اسلام آبادغرب که واقعاً یاور و حامی ما هستند تشکر کنم و در مجموع از مسئولین استانی و خودم تشکر می کنم. برای همه آنها آرزوی موفقیت سرمایه گذاری که برای حل این مشکل بیکاری انجام داده ایم.

46

دکمه بازگشت به بالا