ورزشی

دکتر طهرانچی از مزرعه آموزشی تحقیقاتی واحد بیرجند بازدید کرد/ بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و مهارتی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه های سفر به استان خراسان جنوبی از مزرعه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند بازدید کرد.

در این بازدید دکتر طهرانچی با تاکید بر لزوم رسیدگی واحدهای دانشگاهی به موضوع امنیت غذایی و غذایی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی چشم به راه این حوزه است و دانشجویان کشاورزی ما باید توجه داشته باشند که رشته کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی به همین صورت است. مثل قبل. ” خیر، اما در ایجاد دانشکده های موضوعی، کشاورزی به صورت بسته شامل رشته های علوم پزشکی، شیمی مواد غذایی، حقوق زمین، کشاورزی و سایر رشته های مرتبط ارائه می شود.

وی از راه اندازی دانشکده بهره مندی در دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی با محوریت واحد بیرجند خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، این دانشکده بهره مند در ارتباط با تولیدات بومی و محصولاتی مانند زعفران فعالیت خواهد کرد. ، زرشک و عناب.”

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد راه اندازی آزمایشگاه استاندارد زعفران در بیرجند خاطرنشان کرد: در دانشکده فراسودمند تحقیقات در زمینه صنایع پسین و قدامی زرشک، زعفران و عناب، راه اندازی گیاه دارویی، ثبت ژنتیکی زعفران در منطقه و غیره هنوز باید انجام شود.

لازم به ذکر است مزرعه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در زمینی به مساحت 29 هکتار در مجاورت واحد بیرجند واقع شده است که حدود 4 هکتار آن به کشت زعفران اختصاص دارد.

دکتر طهرانچی همچنین از نمایشگاه تحقیقات و کارشناسی دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در واحد بیرجند و غرفه طلا و جواهر سنگ های نیمه قیمتی واحد طبس بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از غرفه طلا و جواهر بر لزوم توسعه صنعت سنگبری تاکید کرد و پیشنهاد کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی در این صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی طبس مستقر شود تا کار علمی انجام شود. انجام شده. در این زمینه انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی تراش سنگ های قیمتی نیمه قیمتی شامل کارگاه طراحی، رشته طراحی سنگ های تزئینی و … باشد. رویکرد واحد طبس لزوماً تقلیدی نیست، اما با توجه به حمایت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، این واحد باید با مهار توان شبکه علمی دانشگاه به مرجعی برای سنگ‌های زینتی کشور تبدیل شود.

دکتر پرسید. طهرانچی شعبه طبس است تا بسته پیشنهادی خود را در این خصوص ارائه کند.

در حاشیه این بازدیدها، علی سروری مجد، مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز امور ریاست جمهوری، روابط عمومی و هماهنگی استان ها و سعید آزادیان، دبیر شورای توسعه، برنامه ریزی، برنامه ریزی و کارآفرینی کشور همراهی کردند. دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طهرانچی با پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی دیدار کرد. واحدهای استان خراسان جنوبی سخنرانی کردند.

انتهای پیام/ 4127

دکمه بازگشت به بالا