فرهنگ و هنر

پرداخت وام کم‌بهره برای سفر عتبات

رئیس سازمان حج و زیارت از امضای تفاهم نامه با یکی از بانک ها برای پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان زیارت عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت در نشست اعضای فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات لازم برای انجام هزینه سفر به عتبات عالیات را کاهش دهید. در حمل و نقل ما به عتبات عالیات، هزینه بلیط هواپیما به گونه ای است که در صورت رفع این مشکل، قیمت ها کاهش می یابد.

وی افزود: به دنبال احیای منشور اعزام های هوایی با همکاری دستگاه های ذیربط هستیم که در صورت تهیه، هزینه سفر به عتبات کاهش می یابد.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره روند سفر زیارتی به عتبات عالیات توضیح داد: اعزام زائران به عتبات عالیات طبق روال انجام می شود اما پیش ثبت نام برای عتبات نوروزی (3 اسفندماه) انجام می شود. 1400 تا 8 آوریل 1401) از روز شنبه بیش از 30000 نفر در روز جمعه 5 اسفند ماه قبل از ظهر چهارشنبه 4 اسفند ثبت نام کردند که از این تعداد 69 درصد متقاضی عبور از مرزهای هوایی و 31 درصد برای عبور از مرز زمینی بوده اند. ظاهراً در صورت بازگشایی مرزهای زمینی، تقاضا برای کشتیرانی زمینی افزایش می یابد.

حسینی در خصوص سفرهای زمینی به عراق که اکنون به حالت تعلیق درآمده و سفیر ایران در بغداد از قول عراق برای بازگشایی مرزهای کشور در 13 اسفندماه خبر داده است، گفت: اسفندماه و ما نیز برای این منظور برنامه ریزی کرده ایم و با وزیر بهداشت صحبت کردیم. . نحوه رعایت و اجرای دستورالعمل های بهداشتی و احتیاطی در مورد آن، که هنگام بازگشایی مرزهای زمینی، اطلاعاتی در مورد نحوه ارسال و پروتکل های مربوطه داشته باشیم.

وی همچنین درباره سفرهای زیارتی سوریه که اخیرا آغاز شده و مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است، گفت: 5 هزار و 340 نفر ثبت نام کرده اند و اعزام ها ادامه دارد. ما همه متقاضی هستیم.

معاون وزیر ارشاد بلافاصله به یک میلیون و 200 هزار نفر پیش بینی شده برای حج اشاره کرد و گفت: اگر حداکثر 85 هزار نفر اعزامی سالانه به سرزمین وحی را در نظر بگیریم، حدود 15 سال طول می کشد تا از این تعداد سپرده گذار به حج برسد. ارسال شد. .

حسینی با بیان موضوع حج تمتع 1401 و میزان آمادگی سازمان حج و زیارت گفت: این سازمان در حال برنامه ریزی برای سناریوهای مختلف در کشور میزبان برای پذیرایی از تعداد زائران است و آمادگی کامل برای اجرای در هر سناریویی

رئیس سازمان حج و زیارت درباره عمره نیز اظهار داشت: حدود 5 میلیون و 800 هزار نفر قبض عمره دارند که این برنامه سفر در سال 94 بسته شد و هنوز بازگشایی نشده است تا در صورت رفع موانع اعزام سپرده گذاران انجام شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا