اجتماعی

هزینه سفر به کاظمین به آزادسازی زندانیان اختصاص یافت/ ۲۰ زندانی به آغوش خانواده بازمی گردند

نازک نارنجی/ گلستان مدیر هیئت گرگان مهدوی گفت: به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) 20 زندانی غیرعمد به آغوش خانواده باز می گردند.

ابوالفضل بخشیانی در نشست خبری امسال، هیئت مهدوی شهرستان گرگان در قالب هیئت مذهبی و موکب با همکاری دستگاه های اجرایی، موسسان و خیرین به ویژه استاندار و فرمانداران استان گلستان دست به دست هم دادند. برای اولین بار موکب شهادت امام موسی کاظم (ع) برای اطعام کاظمی در کاظمین قرار گرفت و در این راستا 79 دیگ اطعام طبخ و عمداً بین امامان هفتم و نهم توزیع شد.

وی افزود: این حادثه برای اولین بار در حرم مطهر امام رضا (ع) و در روز شهادت امام رضا (ع) و در روز رحلت پیامبر اکرم (ص) و در روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) در دو روز 76 دیگ پخته شد. امسال مقرر شد این اقدام در حرم امام موسی کاظم (ع) برگزار شود و تمامی اقدامات اعم از مجوزهای قانونی و تجهیزات لازم مهیا شد، اما با توجه به شیوع ویروس وحشتناک کرونا، حرکت و تحویل این کاروان لغو شد

مدیر هیئت مهدویون گرگان افزود: برای تحقق اعتماد خیرین، تصمیم گرفتیم وجوه جمع آوری شده را به زندانیان سهوی اختصاص دهیم که گاه برخی از زندانیان بسیار کم و یا چند سال در زندان هستند. مصمم هستیم در روزهای پایانی سال 20 زندانی را آزاد کنیم و خانواده آنها را خوشحال کنیم.

بخشیانی تاکید کرد: در حال رایزنی برای میزبانی پرچم مقدس حرم کریمه حضرت معصومه(س) به عنوان دختر امام موسی کاظم(ع) گلستان هستیم. عبدالله(ع) در گرگان برگزار می شود، همچنین به ما قول داده شد که 20 نفر از زندانیان آزاد شده را به همراه خانواده به زیارت قم و حرم حضرت معصومه(س) بعد از برنامه اعزام کنیم، اما این تصمیم هنوز به پایان نرسیده است و رایزنی می کنیم. .

وی با بیان اینکه هیئت مهدوی استان گلستان نماینده ستاد نذر کشور بود و در مناسبت های مختلف از نیازمندان حمایت می کرد و به اطعام مناطق محروم می پرداخت، گفت: در نهایت همه به ما اعتماد کردند از جمله استاندار در گلستان. از نمایندگان استاندار، موسسین خیریه و ستاد دیه و اداره کل زندانها، شهرداری گرگان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی، سپاه و بسیج و اصحاب رسانه تشکر و قدردانی کرد. اینگونه در قالب گروه های جهادی. جمع آوری جهیزیه، دیدار با خانواده شهدا و … ادامه یابد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا