اجتماعی

شمار بستری‌های کرونایی در گلستان به 522 نفر رسید

نازک نارنجی/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با هدف کاهش روند بستری بیماران عروق کرونا در مراکز درمانی گلستان گفت: در حال حاضر تعداد بستری های عروق کرونا در استان به 522 نفر رسیده است.

سعید گل فیروزی درباره آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان به نازک نارنجی گفت: تعداد بستری‌های عروق کرونا امروز نسبت به روز گذشته کاهش یافته است و هم‌اکنون تعداد بیماران کرونایی تحت درمان در مراکز درمانی گلستان 552 نفر است. تعداد کاهش یافته است. به 522 نفر که 96 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفتند و 41 نفر برای تنفس بهتر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کردند.

وی با بیان اینکه رنگ تاج شهرداری های گلستان تغییر نکرده است، گفت: هم اکنون 12 شهرداری در گلستان وجود دارد که شامل گرگان، علی آبادکتول، بندرگز، کلاله، کردکوی، بندرترکمن، گمیشان، آق قلا، آزادشهر، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه در استان قرمز کرونا قرار دارند و رامیان و گنبدکاووس دو شهرداری با وضعیت نارنجی کرونا در گلستان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بر لزوم مشارکت همه افراد واجد شرایط در واکسیناسیون عمومی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر تنها 26.6 درصد از افراد واجد شرایط در استان گلستان واکسینه می شوند که در نوبت سوم واکسن کرونا در سال 1398 در سال 1394 در استان گلستان انجام شد. از جمعیت یک میلیونی و 450 هزار گلستانی بالای 12 سال تنها 80 هزار نفر دریافت کردند که نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کردند که آمار خوبی نیست و استان گلستان در تزریق نوبت سوم از میانگین کشوری عقب است. از واکسن

گل فیروزی گفت: تزریق هر سه دوز واکسن کرونا می تواند مقاومت افراد را در برابر کرونا افزایش دهد و طبق آمار، احتمال مرگ ناشی از کرونا در افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند، 6 برابر بیشتر است. بیش از 97.3 درصد از واجدین شرایط در شهرستان گلستان دوز اول و 83 درصد گلستانی ها نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه تمامی عروق کرونا بر اساس رنگ قرمز و نارنجی شهرستان گلستان است، گفت: ارائه خدمات به مردم و دستگاه های اجرایی در سطح بازار منوط به اخذ کارت واکسن و ورود کارکنان فاقد کارت واکسن به ادارات می باشد. برای واکسیناسیون، به مردم توصیه می کنم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

به گزارش نازک نارنجی، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته 19 هزار و 110 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شد که متاسفانه در این مدت 236 بیمار جان خود را از دست دادند و همچنین 337 شهر قرمز رنگ، 64 شهر نیز در وضعیت قرمز قرار دارند. در رنگ نارنجی، 47 شهر به رنگ زرد و 0 شهر به رنگ آبی هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا