اجتماعی

پیکر مادر شهیدان صُلبی در بندرگز تشییع شد

نازک نارنجی/ گلستان مراسم تشییع و تدفین مادر شهیدان محمدتقی و محمداسماعیل سلبی امروز با حضور پرشور مردم و مسئولان روستای سرطاق شهرستان بندرگز برگزار شد.

حاجی ایران شهربانو سالبی مادر شهیدان سردار والامقام نقی و محمداسماعیل سلبی و عمه شهید فریبرز (ابراهیم) سلبی پس از سالها فراق و فراق دیروز به فرزندان شهیدش پیوست و به پیکر مطهر شهیدش پیوست. مادر والامقام امروز (شنبه 30 اسفند 1400) با حضور پرشور مردم مومن و فرماندار بندرگز در روستای «سرطاق» این شهرستان تشییع و در جوار فرزند شهیدش به خاک سپرده شد.

مادر شهدای وحشی مردی قوی بود و همیشه به شهادت دو فرزندش افتخار می کرد.

سردار شهید «محمد نقی سلبی» به همراه دو برادرش به عنوان فرمانده گردان به عملیات کربلای چهار پیوست و در همین عملیات به شهادت رسید.

سردار شهید محمدنقی سلبی در دی ماه 1332 و شهید محمد اسماعیل سلبی در سومین روز از آبان ماه 1329 در روستای سرطاق بندرگز در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

در ادامه عملیات کربلای 4 ابتدا برادرش «اسماعیل» به شهادت رسید و برادر دیگرش «شهباز» مجروح شد. سرانجام در چهارم دی 1365 پس از این عملیات، سردار «محمد نقی سلبی» پس از سالها مجاهدت و ادامه حضور در جبهه های نبرد به شهادت رسید.

سردار شهید «محمد نقی سلبی» به همراه دو برادرش به عنوان فرمانده گردان به عملیات کربلای چهار پیوست. در عملیات کربلای چهار ابتدا برادرش «اسماعیل» به شهادت رسید و برادر دیگرش «شهباز» مجروح شد. سرانجام در چهارم دی 1365 پس از این عملیات، سردار «محمد نقی سلبی» پس از سالها مجاهدت و حضور مستمر در جبهه های نبرد به شهادت رسید و به برادر شهیدش پیوست.

حجت الاسلام محمد شیخی امام جمعه کردکوی در حاشیه این مراسم اظهار داشت:.

اسرافیل وزیر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان نیز در حاشیه این مراسم بیان کرد: در استان گلستان 176 مادر دو شهید وجود دارد که 45 نفر از آنها در قید حیات هستند و امیدوارم از فرصت استفاده کنیم. برای دیدار و آرامش آنها. آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

دکمه بازگشت به بالا