ورزشی

حاضرم در ویمبلدون هم نباشم ولی واکسن نزنم

نواک جوکوویچ، برنده 20 گرند اسلم، در مصاحبه با بی بی سی موضع خود را در مورد واکسن کرونا تکرار کرد. در پاسخ به این سوال که آیا این بازیکن 34 ساله به دلیل موضعش در مورد واکسیناسیون، شرکت خود را در گرند اسلم هایی مانند مسابقات آزاد فرانسه یا ویمبلدون قربانی می کند، من واکسینه نشدم. اصول تصمیم گیری بدن من از هر عنوان یا هر چیزی مهمتر است. من درک می کنم که در سراسر جهان، همه برای مدیریت این ویروس بسیار تلاش می کنند و امیدوارم که این ویروس به زودی پایان یابد. من بخشی از دنیای تنیس هستم که هر هفته در مکان دیگری بازی می کنم. بنابراین من عواقب تصمیمم را می دانم و یکی از پیامدهای تصمیمم بازی نکردن تنیس آزاد در استرالیا است و حاضر نیستم بروم و می دانم که اگر الان واکسن نزنم، می توانم ‘t برای سفر به اکثر مسابقات

او ادامه می‌دهد: «به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای نخبه، همیشه همه چیز را از مکمل‌ها، غذا، آبی که می‌نوشم، یا نوشیدنی‌های ورزشی گرفته تا هر چیزی که به عنوان سوخت وارد بدنم می‌شود، بررسی می‌کنم. بر اساس تمام اطلاعاتی که دریافت کردم، تصمیم گرفتم که دریافت نکنم. واکسینه شده

جوکوویچ با توضیح اینکه در کودکی واکسینه شده است، گفت: “من واقعاً مخالف واکسیناسیون نیستم.” اما من آزادی انتخاب آنچه به بدنم وارد می شود را می خواهم.

جوکوویچ همچنین گفت که می تواند تصور کند در آینده واکسینه شود زیرا همه ما باید با هم کار کنیم تا بهترین راه حل ممکن برای پایان دادن به کووید را پیدا کنیم.

جوکوویچ هفته آینده پس از اخراج از استرالیا به مسابقات تنیس دبی بازخواهد گشت. جوکوویچ که در برابر کووید-19 واکسینه نشده است، قبل از شروع مسابقات آزاد استرالیا در اواسط ژانویه مجبور به ترک استرالیا شد. رکورددار گرند اسلم در اعتراض به لغو روادید خود در دادگاه فدرال شکست خورد. قوانین سختگیرانه تاج گذاری در استرالیا اعمال می شود و تنها افرادی که به طور کامل در برابر ویروس واکسینه شده اند اجازه ورود به این کشور را دارند.

جوکوویچ، مرد شماره یک جهان، گفت که به دلیل بهبودی از کووید، برای ورود به استرالیا و بازی در گرند اسلم از معافیت پزشکی برخوردار شده است. در ملبورن، رافائل نادال از اسپانیا قهرمان مسابقات آزاد استرالیا شد و با بیست و یکمین قهرمانی گرند اسلم خود، جوکوویچ و راجر فدرر از سوئیس را در بالاترین رنکینگ جهان تنیس قرار داد.

دکمه بازگشت به بالا