استان ها

بیش از ۱۶۰۰ خیریه، سمن و موسسات مردم نهاد در استان اصفهان فعال است

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از اصفهان اولین نشست سرعت، شفافیت و شناخت سمن ها استان اصفهان با محوریت مسعود مهدویان فر – مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان – و با حضور مدعوین در محل استانداری اجرا شد.

وی ابتدا با تبریک ایام الله به مناسبت ایام الله دهه فجر و رجبیه تاکید کرد: دبیرکل استانی حمایت از تشکل های مردم نهاد استانداری اصفهان فعال و پویا آماده پاسخگویی به مردم است و افزود: توانمندسازی و اطلاع رسانی شفاف به مردم است. سازمان ها موضوعی بسیار ضروری و مهم است و در یک هم افزایی سازنده و فرآیندی سیستماتیک باید تمهیداتی در موسسات مدنی و خیریه با آخرین تغییرات قوانین و مقررات اندیشیده شود تا هم تسهیل گر و هم بدون اطلاع از مشکل باشد. کاهش نگرانی و مشکلات موسسات خیریه و خیریه باید اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با بیان اینکه بیش از 1600 موسسه خیریه، NGO و سازمان مردم نهاد در استان اصفهان فعال هستند، افزود: شهرستان های اصفهان، کاشان، نجف آباد، خمینی شهر رتبه های برتر در این زمینه را دارند. در استان اصفهان به آنها اختصاص دارد.

مهدویان فر با اشاره به اینکه مراحل تصمیم گیری و شکل گیری اولین است قانون جامع برای سازمان های غیردولتی مجلس این موضوع پیگیری و تصویب شد و از شرکت کنندگان در جلسه و سایر دست اندرکاران استان خواسته شد تا نظر خود را اعلام کنند. کارشناسی ارشد برای جامعیت و کارآمدی این قانون، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان را در نظر بگیرید.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید:


پول در

خبرنگار:

مینا عباسپور

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا