اجتماعی

شهردار تهران زودتر لایحه احیای بافت فرسوده با رویکرد جنوب شهر تهران را ارائه کند

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بافت آسیب دیده یک بحران جدی برای پایتخت است، گفت: شهردار تهران باید لایحه ای برای احیای بافت آسیب دیده در سریع ترین زمان ممکن ارائه کند. حتی الامکان در نزدیکی جنوب تهران.

به گزارش نازک نارنجی، مهدی پیرهادی وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و ارتقای سلامت جسمی و روانی آنها باید با احیای بافت آسیب دیده مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: احیای بافت آسیب دیده در بهبود و بهبود مسائل زیست محیطی شهر تهران موثر است.

وی ادامه داد: اجتناب از بحران باید مورد توجه جدی برنامه ریزان و شهرداران تهران قرار گیرد، زیرا هرچه خسارات احتمالی ناشی از بحران‌هایی مانند سیل و زلزله را کاهش دهیم، مدیریت آن در مواقع بحران راحت‌تر است. برنامه ریزی برای جلوگیری از چنین بحران هایی بدون کاهش خسارات مالی می تواند تلفات انسانی را کاهش دهد که در درجه اول اهمیت قرار دارد.

پیرهادی بیان کرد: شهردار تهران باید هر چه سریعتر لایحه ای برای احیای بافت آسیب دیده به شورای شهر ارائه کند.

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احیای بافت آسیب دیده در محور جنوبی خیابان انقلاب اسلامی باید در دستور کار شهردار تهران قرار گیرد، تصریح کرد: به من وزن داده می شود. – آتون این موضوع در چندین نوبت ساختمان های محدوده زیر محور خیابان انقلاب باید برای ارائه و تصویب در صحن شورا ارسال می شد و بدین ترتیب مرحله جدیدی از مرمت بافت مخروبه پایتخت اجرا می شد.

پیرهادی درباره لزوم توجه به بافت مخروبه در نقاط مختلف پایتخت گفت: سرمایه گذاران مسکن در پایتخت معمولاً علاقه مند به سرمایه گذاری در شمال تهران هستند، ضمن اینکه به بافت جنوبی تهران که از نظر بافت های جنوبی به حساب می آید توجه می شود. بافت مخروبه معمولاً در این مناطق قرار دارد. بیشتر طول می کشد، اما متاسفانه به دلیل عدم جذابیت برای سرمایه گذاران، با شک و تردید آنها مواجه می شویم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه بافت آسیب دیده یک بحران جدی برای پایتخت است، گفت: برنامه ریزی با رویکرد پیشگیرانه اگر نگوییم وقوع بحران های احتمالی در شهر تهران که خسارات جبران ناپذیری به شهر وارد می کند ضروری است. شهروندانش..

وی با اشاره به خسارات وارده به محور جنوبی خیابان انقلاب گفت: شهردار تهران باید هر چه سریعتر تسهیلات و بسته های تشویقی مناسب را ارائه و در قوانین مربوط به شهرسازی توسط مراجع ذی صلاح تغییراتی ایجاد کند تا شهروندان می تواند پارچه های فرسوده این مکان را احیا کند.” تشویق کنید و اقدام لازم را انجام دهید.

پیرهادی در پایان خاطرنشان کرد: تجربه چند سال گذشته نشان داده است که بی توجهی به بافت های آسیب دیده و عدم قرار دادن بسته های تشویقی در حوزه بافت های آسیب دیده باعث جابجایی و تغییر بافت آنها نمی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا