استان ها

آغاز بهره برداری از دو بوستان روستایی در جزیره قشم با ۱۰میلیارد ریال اعتبار

به گزارش نازک نارنجی از قشم، دکتر افشار فتح الهی روز جمعه در دیدار با امام جمعه، اعضای شورای اسلامی و جمعی از معتمدین روستای کوشه در مسجد امام شافعی این روستا، دهه مبارک فجر را به خاطر مسائل و مشکلاتی که روز جمعه ایجاد شده است، تبریک گفت. نماز گزار وی افزود: من و همکارانم روی حل این مسائل متمرکز هستیم، اما به دلیل اینکه تعداد آنها زیاد و همگرا است، امکان حل یکباره آنها وجود ندارد و نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی همه دستگاه های ذیربط است.

وی خاطرنشان کرد که در دولت معروف دکتر. رییسی همه دستگاه های نظام از استانداری هرمزگان و قشم گرفته تا مدیریت شهری و سازمان منطقه آزاد قشم با هماهنگی کامل برای رفع مشکلات عزیزان در روستاهای قشم هستند و افزود: این مشکلات وجود دارد. قابل حل است و کل سازمان می تواند این کار را انجام دهد و البته مشارکت همه شوراها، روسا و شهرداران عزیز در تمام مراحل باید فراهم باشد.

به گفته رئیس سازمان منطقه آزاد قشم، اگر همدلی و همفکری بین همه مسئولان وجود داشته باشد، قطعاً خواست و یاری خداوند حامی همه خواهد بود، افزود: روستاییان ما در جزیره روزهای زیادی را در بی آبی سپری می کنند و من آن را مطرح کردم. درد به عنوان مهمترین و فوری ترین موضوع در سفر اخیر رئیس جمهور محترم به جزیره بوده و از سوی وزارت نیرو و سازمان منطقه آزاد قشم موظف شد این معضل اساسی را در کمترین زمان ممکن حل کند.

وی با اشاره به اینکه این مشکل تا یک سال آینده حل خواهد شد، از احداث آب شیرین کن مستقل توسط سازمان منطقه آزاد قشم با ظرفیت 10 هزار مترمکعب ظرف 6 ماه آینده برای رفع برخی کمبودهای آب برای شرب در جزیره خبر داد. .

بر اساس این گزارش، دکتر فتح الهی همچنین در این جلسه درباره موضوع رفع تصرف اراضی پاک خارج از محدوده طرح هادی روستای جزیره سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اما مرز بین سوء استفاده کنندگان، باید کاربران و روستاییان عزیز تعیین شود. ، و حتما تیم مستقلی را برای بررسی و تهیه گزارش در مورد موارد مشکوک اعزام خواهم کرد و در صورت احتمال ظلم به روستاییان حتما پرداخت خواهیم کرد.

به گفته وی، شوراها و برنج ها در برنج های این منطقه باید فعالتر و کارآمدتر باشند تا این سازمان با توجه به گزارشات این عزیزان نسبت به پایان تصرف اراضی جزیره ای اقدام کند.

این گزارش می گوید که دکتر. افشار فتح الهی رئیس سازمان منطقه آزاد قشم نیز اجرای طرح اسکان جوانان و واگذاری رایگان زمین به جوانان روستایی جزیره و حتی کمک به ساخت خانه آنها را تبلیغ کرد و گفت: مربوطه: من شخصا دفاع می کنم. حقوق مردم جزیره و با کمترین مدرک به آنها رای بدهم، علاوه بر این که تمام تلاش من برای نادیده گرفتن حقوق هیچکس یا سوء استفاده از بیت المال نیست.

گفتنی است در پنجمین روز از دهه مبارک فجر پارک روستای خالدین با مساحت 7500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال و دارای اشتغال مستقیم 20 نفر و اشتغال غیر مستقیم 30 نفر است. مردم و پارک روستای کوشه به مساحت 3700 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال و با اشتغال مستقیم 20 نفر و به صورت غیرمستقیم 30 نفر توسط مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ساخته و اداره می شود. طی مراسمی جداگانه با حضور رئیس سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین، مشاوران و مدیران سازمان و همچنین ائمه جمعه و اعضای شوراها و دهیاران این دو روستا افتتاح شد.

آغاز بهره برداری از دو پارک روستایی جزیره قشم با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال

آغاز بهره برداری از دو پارک روستایی جزیره قشم با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال

48

دکمه بازگشت به بالا