اجتماعی

قالیباف: زنان در بخش‌های مختلف مدیریتی از مردان بهتر عمل می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی از ارکان اساسی انقلاب اسلامی گفت: همه فعالیت های اجتماعی و سیاسی باید ساماندهی شود و کار تشکیلاتی بر اساس سنت های مقدس و مردم گرایی انجام شود.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از خانه ملی، محمدباقر قالیباف امروز پنجشنبه (14 بهمن ماه) در نشست هم اندیشی زنان اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مختلف کشور که در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیز عضویت دارند. وی با تبریک امام محمد باقر(ع) گفت: بعد از 40 سال در برخی زمینه ها با مشکلات جدی مواجه هستیم که این سوال را در ذهن ما ایجاد کرده که آیا نسل امروز و شرایط و سبک زندگی تغییر یافته ما را تغییر داده است یا خیر؟ این جلد با مشکلاتی مواجه می شود. در واقع برای پاسخ به این سؤالات باید توجه داشت که اساس انقلاب دو رکن است. اولی مبتنی بر سنت های الهی و دوم قدرت و حرکتی است که از مردم نشأت می گیرد و باید در پاسخ به مشکلات و چالش ها به این دو عنصر توجه کرد.

وی با اشاره به سال های پیروزی انقلاب افزود: در آن سال ها روش های زیادی برای مبارزه با رژیم ستمشاهی پهلوی وجود داشت اما امام خمینی (ره) از هیچ کدام استفاده نکردند. امام خمینی چنین تشکیلاتی ایجاد نکرد و با گروه های مسلح همکاری نکرد. از قدرت های بیرونی نیز استفاده نمی کرد، در واقع امام خمینی (ره) مستقیماً با مردم صحبت می کرد و حتی در زمان پیروزی انقلاب نیز اگر خطایی در اداره کشور رخ می داد، از طریق مردم، دولت ها را تهدید می کرد.

وی گفت: ما به دوران دفاع الهی پس از پیروزی انقلاب افتخار می کنیم چرا که دو عنصر سنت های مقدس و مردم گرایی ارکان و پایه های زمانه است. بسیاری از فرماندهان جنگ و فرماندهان شهیدی که جلو آمدند کارگر یا معلم یا شاگرد یا دانشجو یا بازرگان بودند و در رشته پیچیده علوم نظامی که از هر نظر پیچیده بود افراد جایگزین شدند و انجام دادند. بهترین آنها در Shown the shortest time.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بحث خود درباره موضوع زنان گفت: با این نگاه می توان دید که در برخی مقاطع حتی در جبهه انقلاب نیز در برخی مسائل دچار ضعف، بدبینی یا سردرگمی شده ایم. که مربوط به زنان است.

وی افزود: چه بخواهیم چه نخواهیم زنان و مادران را در انتخاب بین مادری، خانه داری، تربیت فرزند، محیط اجتماعی، علم و رشد اجتماعی بر سر دوراهی قرار می دهیم. حتی اگر در مقطعی این را نگوییم، در عمل برای زنان فرصت ایجاد نمی کنیم، در حالی که زنان در بخش های مختلف مدیریتی ممکن است در امور اجرایی بهتر از مردان باشند.

او گفت: «زنان از بسیاری جهات کارآمدتر و شفاف‌تر هستند و آسیب و فسادی که در سیستم‌های اداری و اجرایی وجود دارد کمترین احتمال را متوجه زنان می‌کند.» اینکه بگوییم آنها مدیران خوبی هستند، زیرا این مایه شرمساری زنان است.

رئیس قوه مقننه افزود: زنان با تمام ویژگی های زنانگی و مادری می توانند در موقعیت های مختلف قرار گیرند، در محیط های اجتماعی متفاوت هستند و این به معنای عدم محدودیت است.

وی تاکید کرد: زنان بزرگترین ظرفیت در جامعه ما هستند و محور پویایی و رشد در همه عرصه ها حتی اقتصاد ملی خانواده است که زن و مادر رکن اصلی آن در خانواده هستند.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر تبعیض ناعادلانه و بی عدالتی در نگاه مدیریتی به زنان گفت: همه ما معتقدیم در مقابل نیروهای انقلاب اسلامی باید با شایسته سالاری، شایسته سالاری و ارتقای شایستگی به این بی عدالتی ها پایان دهیم. و آن را سازماندهی کنید.”

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر سنت های مقدس و مردم گرایی استوار باشد، انقلاب با قدرت و بر اساس کار خود ادامه می یابد، گفت: هر فعالیت اجتماعی، سیاسی، علمی و مدیریتی نیازمند کار تشکیلاتی و سازماندهی است. . کار. برای تجربه کار تشکیلاتی می توان به نامه ها و سخنرانی های کوتاه شهید بهشتی اشاره کرد که قوی ترین، منسجم ترین و تاثیرگذارترین یادداشت ها را در زمینه تشکیلات دارد.

وی افزود: باید به ظرفیت جوانان توجه کنیم، البته جوانی یعنی حذف سرمایه و تجربه، بیشترین سوءتفاهم از کار سازمان است.

قالیباف تاکید کرد: برای انجام کارهای سازمانی باید به سنت های خدا و مردم گرایی تکیه کنیم، بنابراین می گوییم اقتصاد ما درست نیست مگر اینکه دولت از حوزه اقتصادی چشم پوشی کند.

رئیس قوه مقننه همچنین با تاکید بر اینکه ما باید فرزند زمان خود باشیم، افزود: در مکتب امام خمینی(ره) عقلانیت، معنویت و عدالت محوری است و باید بر اساس آن عمل کنیم. ما به مدرنیته نیاز داریم، بنابراین باید خلاق باشیم و بر اساس آنچه اتفاق می افتد تصمیم بگیریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا