اجتماعی

مدارس گناباد غیرحضوری شدند – نازک نارنجی

نازک نارنجی/ خراسان رضوی مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: با توجه به شیوع سویه جدید بیماری عروق کرونا قلب، کلیه فعالیت های آموزشی در مدارس گناباد به جز مدارس چند کلاسه روستایی به مدت تقریبا 10 روز برگزار می شود.

حسین احمدی در گفت وگو با نازک نارنجی، اظهار کرد: با توجه به شیوع سویه های جدید کرونا در کشور از جمله شهرستان گناباد، بر اساس آخرین تصمیم ستاد کرونا شهرستان در روز یکشنبه 10 بهمن ماه تمامی فعالیت های آموزشی در مدارس گناباد به جز ویژه مدارس چند کلاسه روستایی از روز سه شنبه 12 بهمن ماه به مدت 10 روز تا پایان هفته آینده مجازی و رایگان است.

وی گفت: مدارس چند کلاسه روستایی مدارسی از یک تا 15 دانش آموز هستند و این مدارس به دلیل کم بودن تراکم جمعیت، آموزش به صورت شخصی و البته با رعایت مقررات بهداشتی ادامه می یابد، اما در صورت بروز علامت در دانش آموز یا دانش آموز، فعالیت این مدارس نیز وجود ندارد.

در یکی دو روز گذشته به طور میانگین 7 تا 8 دانش آموز مبتلا به بیماری عروق کرونا بوده اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد همچنین درباره ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در این شهر گفت: در یکی دو روز گذشته به‌طور میانگین هفت تا هشت دانش‌آموز به کرونا مبتلا شده‌اند. با توجه به افزایش این آمار و شیوع بالای سویه جدید، تصمیم بر این شد که در حال حاضر فعالیت آموزشی مدارس شهرستان به صورت غیرحضوری باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: در ستاد کرونا همکاری خوبی بین مدارس وجود دارد و طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی، مدارس شهرستان بیش از 85 درصد مسائل بهداشتی را رعایت می کنند، این یک چهره مجازی است که موردی داشتیم یا دو در هفته گذشته

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: از زمان شروع بیماری عروق کرونا قلب و طی 2 سال گذشته همکاری خانواده ها در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان بسیار خوب بوده و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد و در روزی که خانواده ها شرایط آموزشی مجازی دارند به دانش آموزان فرصت دهید هر چه زودتر به حالت عادی برگردند تا بتوانیم فعالیت های حضوری را ادامه دهیم.

بر اساس آخرین به روز رسانی نرم افزار ماسک، شهر گناباد هم اکنون در وضعیت زرد کرونا قرار دارد و بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، در 24 ساعت گذشته 128 آزمایش انجام شد که از این تعداد 84 نفر. تست مثبت شد . همچنین در حال حاضر سه نفر به دلیل بیماری عروق کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری هستند. در مجموع از زمان این انفجار 365 قربانی بر اثر کرونا گزارش شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا