ورزشی

جدایی سوله از بایرن در پایان فصل

الیور کان، مدیر کل بایرن مونیخ روز چهارشنبه تایید کرد که نیکلاس سوله، مدافع میانی آلمانی پس از رد پیشنهاد تمدید قراردادش، در پایان فصل این باشگاه را ترک خواهد کرد.

کان در یک کنفرانس خبری گفت: “ما به او پیشنهاد دادیم که به ما گفت قبول نمی کند و می خواهد در پایان فصل باشگاه را ترک کند.”

این بازیکن 26 ساله به صورت آزاد بایرن را ترک خواهد کرد و ظاهراً به چلسی، نیوکاسل و بارسلونا لینک شده است.

پس از انتقال داوید آلابا به رئال مادرید و انتقال ژروم بواتنگ به لیون، سوله سومین مدافعی است که در 12 ماه گذشته بایرن را ترک می کند.

کان درباره اینکه آیا بایرن مدافع جدیدی به خدمت خواهد گرفت یا خیر، گفت: ما گزینه های زیادی برای دفاع میانی داریم. با این حال، گزارش شد که مقامات ارشد باشگاه در ماه دسامبر با آندریاس کریستنسن، ایجنت چلسی ملاقات کردند.

سوله از زمانی که بایرن در سال 2017 او را با 20 میلیون یورو (22.5 میلیون دلار) از هوفنهایم به خدمت گرفت، 158 بازی برای این تیم انجام داده است. او قرار است به بازیکن کلیدی آلمان در جام جهانی قطر تبدیل شود که از نوامبر آغاز می شود.

او بخشی از تیمی بود که در فصل 2019/20 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، اما شش ماه اول آن فصل را پس از پارگی رباط صلیبی در زانوی خود از دست داد.

روز چهارشنبه، کان همچنین از تصمیم بایرن برای اجازه دادن به 10000 هوادار برای تماشای بازی این تیم استقبال کرد. این بدان معناست که بایرن می تواند میزبان یک میزبان کوچک برای بازی های خانگی در مونیخ نیز باشد.

کان گفت: «این اولین قدم بسیار هیجان انگیز در مسیر درست و سیگنال مهمی در حال حاضر است.

دکمه بازگشت به بالا